E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Komiteti i Helsinkit

Komiteti i Helsinkit çon në Gjykatën Kushtetuese testin e Poligrafit

Testi i Poligrafit ka përfunduar në Gjykatën Kushtetuese. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se padia është ngritur nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit që pretendon...

Homoseksualizmi/ Lëvizja Besa merr një “shuplakë” nga Komiteti i Helsinkit

Në Maqedoni temë e ditës është kthyer diskutimi për komunitetin LGBT. Rreth kësaj teme ka reaguar edhe Komiteti i Helsinkit në Maqedoni duke dënuar...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...