E mërkurë, 28 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

klubi gjerman

Klaus Gjasula largohet nga Paderborni pas aventurës 2-vjeçare

Mesfushori i Kombëtares, Klaus Gjasula, nuk do të jetë më pjesë e klubit gjerman të Paderbornit. 30-vjeçari nga Tirana ka shprehur falenderimet ndaj klubit, për...

U kërkua nga Bayern dhe Barcelona, talenti shqiptar habit me zgjedhjen e tij

Talenti shqiptar, Fisnik Asllani i ka befasuar të gjithë duke zgjedhur të shkojë me skuadrën e Bundesligës Hofenhajm. 18-vjeçari u kërkua nga shumë klube prestigjioze...

Të fundit

Topalli i shpall ‘luftë politikës së vjetër’: Vendi nuk ka alternativë

Partia ‘Lëvizja për Ndryshim’ e kryesuar nga ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli është forca më e re politike që do garojë në zgjedhjet parlamentare të 25...

Mcallister: Ndryshimet e njëanshme, jo produktive për çeljen e negociatave

Kryetari i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David Mcallister është politikani i rradhës i faktorit ndërkombëtar, që reagon lidhur me ndryshime në Kodin...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

“Fluturon” kurba e infeksioneve nga Co*id-19 në Itali

Italia nuk njeh rënie të numrit të të infektuarve nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, në vendin fqinj u regjistruan 24,991 raste të reja...