E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Etiketa

klsh

Shtohen “milionerët e vegjël”, 12.3 mijë individë kanë të ardhura vjetore mbi 2 milionë lekë. Një e treta e tyre janë të dypunësuar

Janë rreth 12.3 mijë individë që kishin të ardhura vjetore me shumë se 2 milionë lekë në vitin 2019, ose rreth 167 mijë lekë...

Tatimi shtesë për të dypunësuarit me të ardhura mbi 2 mln lekë, KLSH: Është i paligjshëm

KLSH ka gjetur se detyrimi i të dypunësuarve me të ardhura mbi 2 milionë lekë për të mbledhur pagat, duke i tatuar si një...

Kush është kryetari i ri i KLSH-së (Foto)

Kryetari i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit është Arben Shehu. Ditën e sotme, Kuvendi miratoi kandidaturën e Shehut me 108 vota pro, 5...

KLSH kërkesë IMK-së: T’i kërkojnë qeverisë rindërtimin e teatrit aty ku ishte dhe siç ishte

Kontrolli i Lartë i Shtetit i ka kërkuar Institutit të Monumenteve të Kulturës (IMK), që t’i kërkojë qeverisë dhe bashkisë së Tiranës, rindërtimin e...

KLSH kallëzon në SPAK ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë

Së fundmi, KLSH ka kallëzuar në SPAK ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë të tjerë. Në kallëzimin e KLSH thuhet se zyrtarët kanë shkaktuar...

VIDEO/ Bujar Leskaj, me kanotierë, realizon ndeshje mundjeje në mes të lokalit

Ditët e fundit ka bërë xhiron në rrjetet sociale një video ku shfaqet Kreu i KLSH-së Bujar Leskaj me kanotierë, duke realizuar një ndeshje...

Meta për kreun e ri të KLSH: Donin të më bënin presion

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, në një deklaratë para mediave u ndal më gjerë tek çështja e eurobondit dhe KLSH-së. Për këtë të fundit,...

“Respekto afatet kushtetuese”, Ruçi i dërgon letër Metës

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, i është drejtuar sot me një letër kreut të Shtetit, Ilir Metës. Në letrën në fjalë, kryeparlamentari i...

PD kërkoi hetim të tenderave/ Reagon KLSH

Ditën e sotme Partia Demokratike i kërkoi KLSH që të hetonte tenderat që sipas saj, qeveria ua ka dhënë fituesve të paracaktuar dhe janë...

Ethet e koronavirusit/ KLSH: Rritje kostosh, rrezikohet mosofrimi i shërbimeve

Shqipëria është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, i cili në vetëm pak ditë pothuajse ka gjunjëzuar vendin fqinj, Italinë. Ndërkohë, një raport i Kontrollit të...

Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...