E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

KLP

Publikohen emrat, kush janë 3 kandidatët për të drejtuar SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë publikon listën me tre emrat e prokurorëve të cilët janë kandidatë për të drejtuar SPAK-un. Përmes një njoftimi për shtyp,...

Sot vendimi, kush do të jetë Prokurori i Përgjithshëm i vendit

Sot do të zgjidhet prokurori i ri i Përgjithshëm i Shqipërisë. Në seancën e Kuvendit që do të zhvillohet sot do të zgjidhet personi...

KLP emëron 8 prokurorët e parë që do të hetojnë ‘peshqit e mëdhenj’

Sikundër ishte paralajmëruar, SPAK pritet të fillojë nga puna gjatë këtij viti. Gjatë mbledhjes së sotme të KLP-së, janë miratuar aktet për emërimin e...

‘Shkarkimi i Muçit’, Braçe ironizon presidentin: Sa keq, por është “Rule of Law”

Shkarkimi i Besnik Muçit është bërë molla e sherrit të ditës ndërmjet qeverisë, kuvendit dhe presidencës. Njëri pas tjetrit të gjithë aktorët politikë në...

Meta takon kryetarin e KLP-së, ja çfarë diskutuan

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka pritur sot në një takim, kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi. Ky i fundit e ka...

Skadon afati/ Asnjë ankimim për listën e KLP-së në garën për kryeprokuror

Tashmë ka përfunduar afati për ankimimin e renditjes së KLP-së, në garën për kryeprokuror. Asnjë nga kandidatët nuk ka paraqitur ankimim. Një ditë më...

KLSH zbulon katrahurën në PPP e Milot-Balldren

Të dhënat për kontratën koncesionare me Partneritet -Publik -Privat për ndërtimin e rrugës, Milot -Balldren nga kompania ANK janë falsifikuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit...

LAJMI I FUNDIT/ ‘Gara për Kryeprokuror’. Kush e kryeson listën

Ashtu siç ishte parashikuar, sot KLP-ja ka nxjerrë renditjen përfundimtare për tre kandidatët që janë në garë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Në vend...

Anëtari i KLP-së vë në vështirësi Markun: Pse kandidoni kur thoni se ka mangësi

Ka zgjatur rreth 1 orë seanca dëgjimore e KLP-së me Arta Markun, në cilësinë e kandidates për Kryeprokuror të Përgjithshëm. Gjatë seancës dëgjimore nuk kanë...

Gara për kryeprokuror, tre kandidatët nesër para KLP-së

Këshilli i Lartë i Prokurorisë njofton se ditën e nesërme do të intervistohen tre kandidatët në garë për Prokuror të Përgjithshëm. Bëhet fjalë për...

Të fundit

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vrau gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...