E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Klodiana Lala

‘Ka dijeni për njeriun që qëlloi mbi protestuesit’, gazetarja nxjerr provat

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar në emisionin ‘Real Story’ se kryebashkiaku i Matit, Agron Malaj, i cili ka qenë pjesë e grupit të zjarrit...

“SPAK nuk mund të bëjë drejtësi për 21 janarin”, gazetarja analizon situatën

Gazetarja e njohur investigative, Klodiana Lala është shprehur se SPAK nuk mund të bëjë drejtësi sa i përket çështjes së “21 janarit”. E ftuar në...

“Biznesmeni ruhej nga të afërmit”/Gazetarja zbulon detaje të reja nga ekzekutimi

Gazetarja Klodiana Lala ka folur në lidhje me ekzekutimin mafioz të biznesmenit Kastriot Reçi, duke dhënë edhe disa detaje të reja nga ngjarja. E ftuar...

Sondazhi në Kosovë/ Albin Kurti shpallet ‘Politikani i Vitit’

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shpallur politikani i vitit në Kosovë. Sipas sondazhit të përvitshëm të gazetës “Koha Jonë”, rreth 97 mijë votues...

“I kishe premtuar 200 mijë euro”, gazetarja vendos në “siklet” Salianjin

Teksa flisnin për pretencën e dhënë nga prokuroria ndaj ish-deputetit Ervin Salianji, gazetarja Klodiana Lala i kërkoi demokratit që të sqarojë dëshminë e Fredi...

“Do më trokasin 20 policë në shtëpi”/ Gazetarja debaton ashpër me Lleshajn

Gazetarja Klodian Lala është përballur me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, sa i takon funksionimit të paketës anti-KÇK, të prezantuar nga qeveria. Sipas gazetares, projektligji...

Kërcënimi i këshilltarit të Metës, Klodiana Lala nxjerr blof presidentin

Pak më herët gjatë ditës së sotme, presidenti Ilir Meta tha se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade...

“Si në filma”/ Gazetarja: Gjyqtarit i ndodh e “papritura” brenda natës

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar një ngjarje, në të cilën është i përfshirë një gjyqtar i Shkallës së Parë. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Lala...

Detaje tronditëse/ Lala flet për dy atentatorët e tjerë të prokurorit Ndoja

Klodiana Lala është shprehur se përveç Redjan Rrajës, në atentat kanë marrë pjesë edhe dy persona të tjerë. Në lidhje me dy të tjerët,...

Gazetarja nxjerr dëshminë: Gjurmët e Rrajës u gjetën tek syzet

Gazetarja Klodiana Lala, e ftuar në “Real Story”, u shpreh se gjurmët e Redjan Rrajës u gjetën në një palë syze që ndodheshin në...

Të fundit

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...
WhatsApp KONTAKTO TT