E hënë, 30 Nëntor, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

Klodian Tanushi

Ushtarakët shqiptarë me shërbim në Letoni i rikthehen detyrës

Disa ditë pas tragjedisë në Letoni, ku humbën jetën dy ushtarë shqiptare, grupi i ushtarakëve që ndodhen me detyrë atje i është rikthyer shërbimit. Mësohet...

Major Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën gjatë një misioni të NATO-s në Letoni është shpallur “Dëshmor i Atdheut”. Ndërkohë, Këshilli i Ministrave ka nderuar...

Mbërrin në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

Ka mbërritur në atdhe trupi i major Klodian Tanushi, Dëshmor i Atdheut, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin në Rinas të mërkurën, homazhet të enjten

Ministria e Mbrojtjes bën me dije se të mërkurën, rreth mesditës, në Aeroportin “Nënë Tereza”, pritet të mbërrijë me avion ushtarak trupi i pajetë...

Video/ Mesazhi i fundit i majorit Klodian Tanushit nga Letonia

Majori Tanushi humbi jetën pasditen e djeshme (10 maj) në spital në Letoni, pas plagosjes së rëndë paraditen e 6 majit, ku humbi jetën...

Humbi jetën në krye të detyrës, profili i major Klodian Tanushit

Major Klodian Tanushi, humbi jetën gjatë ditës së sotme në Letoni, katër ditë pas ngjarjes së rëndë pas shpërthimit të lëndë shpërthyese. Atë ditë, gjeti...

Vdekja e nëntetares shqiptare, ministrja Xhaçka niset në Letoni

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka ndërprerë vizitën zyrtare në Itali ku do të takohej me kryeministrin, Juseppe Conte dhe homologen italiane Elisabetta Trenta, ndërsa...

Të fundit

Moderna pritet të kërkojë sot autorizim për vaksinën Covid-19

Kompania e prodhimit të barnave Moderna njoftoi se do të aplikojë sot (të hënën) në SHBA dhe Evropë për marrë autorizimin për përdorimin e...

Kosova, me shpejtim drejt Vetëvendosjes

Nga: Andi Bushati Ajo që ka ndodhur këtë të djelë në Podujevë e kapërcen cakun e një palë zgjedhjeve të parakohshme lokale. Duke mundur së...

Ballkani Perëndimor e ka të vështirë të distancohet nga krimet e të shkuarës

Nga: Nicola Gjorgjevic “Emerging Europe” Kanë kaluar mbi 20 vite nga konfliktet e fundit të armatosura në Ballkanin Perëndimor, por efektet e tyre vazhdojnë të...

“Nuk morëm rezultatin e testit”/ Flet vëllai i pacientit që u hodh nga Covid 2

Anton Skabonda, vëllai i pacientit 60 vjecar i cili mëngjesin e sotëm i dha fund jetës duke u hedhur nga spitali “Shefqet Ndroqi, ku...

Covid-19 në Kosovë/ 11 viktima dhe 539 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë, kanë regjistruar 539 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,219 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, (IKSHPK) ka njoftuar...