E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

kiriakos mitsotakis

Morali i dyfishtë grek në kohën e Covid-19, Mitsotakis drekon me 30 persona

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis është filmuar duke ngrënë drekë me 30 persona të tjerë. Ai ka shkelur kështu rregullat ndaj Coronës, jo për të...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Rinisja e dialogut, Mitsotakis: Ja për çfarë do flasim me Turqinë

Kryeministri grek Kiriakos Mitsotakis i bëri thirrje Turqisë të ndalojë provokime, pasi përndryshe do të përballet me pasoja të rënda. Në një intervistë në Ant-1...

Takim me turqit në Tiranë? Mitsotakis: Datën e negociatave e cakton KE-ja

Kryeministri grek, Kiriakos Mitsotakis i është përgjigjur ftesës së ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavosoglu për të rinisur bisedimet në Tiranë. Në një konferencë...

Greqia siguron vaksinën e Pfizer, Mitsotakis: I pari do e bëj unë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një datë të saktë për mbërritjen e vaksinës së vend. Në një intervistë për mediat vendase, Mitsotakis tha se...

Tërmeti ‘shkrin akujt’ mes Turqisë dhe Greqisë, Mitsotakis telefonon Erdogan

Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6, duket se ka shkrirë akujt mes Greqisë dhe Turqisë. Pas lëkundjeve të forta sizmike që përjetuan të dyja vendet, kryeministri...

Video/ Rama respekton masat anti-covid, takon Mitsotakis me maskë

Kryeministri Edi Rama, ka nisur takimin me homologun e tij grek, Kiriakos Mitasotakis. Siç duken edhe nga pamjet (shiko videon), të dy krerët e qeverive...

Të fundit

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...