E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

keshill politik

Hapja e listave/ Opozita kërkesë PS: Të mblidhemi sot

Opozita jashtëparlamentare i ka kërkuar PS-së që mbledhja e radhës e Këshillit Politik të zhvillohet ditën e sotme në orën 18:00 , për të...

Opozita jashtëparlamentare mungoi në mbledhje, reagon Rama

Opozita jashtëparlamentare nuk mori pjesë në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama. Pas mbledhjes, kreu i qeverisë...

Rama: Kërkuam hapjen e listave që opozita të votojë marrëveshjen e 5 qershorit

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e Këshillit Politik se marrëveshja e 5 qershorit nuk do të ndryshojë, teksa theksoi se është kërkuar hapja...

Reforma Zgjedhore/ Opozita anulon pjesëmarrjen tek Këshilli Politik

Opozita ka vendosur që të bojkotojë ditën e sotme mbledhjen e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Raportohet se ajo ka anuluar pjesëmarrjen tek Këshilli Politik. Kujtojmë...

Nesër mblidhet për herë të parë Këshilli Politik

Këshilli Politik që u krijua dje nga opozita jashtë parlamentare dhe mazhoranca, për të arritur një marrëveshje për reformën zgjedhore, do të mblidhet nesër...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...