E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

kembimi

‘Kthesa’ e fortë e Paundit britanik – Si është mbyllur kjo javë për valutat kryesore

Monedha evropiane e ka mbyllur këtë javë në vlera konstante duke vazhduar sërish edhe këtë të premte të blihet me 123.5 lekë dhe të shitet me 124...

Forcohen ndjeshëm Dollari dhe Franga ndërsa Euro dhe Paundi nuk luhaten

Monedha evropiane vazhdon të qëndrojë konstante në vlerat e saja sikurse gjatë tërë kësaj jave duke u blerë sot sërish me 123.9 lekë dhe duke u...

Dollari e nis javën pozitivisht. Dobësohet ndjeshëm Paundi britanik

Monedha evropiane shfaqet e qëndrueshme këtë të hënë duke ruajtur të njëjtat vlera sikurse javën e kaluar teksa blihet sot me 123.9 lekë dhe shitet me 124.5...

Kursi i këmbimit/ Dollari amerikan humbet 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane e ka mbyllur javën pozitivisht duke u ngjitur me 0.2 pikë nga dita e djeshme duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke...

Paundi britanik humbet 1 pikë brenda natës. Dobësohen ndjeshëm valutat e huaja

Monedha evropiane ka humbur sërish 0.3 pikë këtë të enjte sikurse edhe ditën e djeshme duke u blerë sot me 123.4 lekë dhe duke u shitur...

Dobësohen ndjeshëm Euro dhe Paundi, Dollari fiton pikë

Këtë të enjte monedha evropiane ka humbur 0.5 pikë në raport me një ditë më parë duke u blerë sot me 123 lekë dhe duke u...

Dollari dhe Paundi pësojnë rënie drastike, çfarë ka ndodhur sot me Euron dhe Frangën

Monedha evropiane ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës duke u blerë sot me 123.5 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë krahasuar me një ditë...

Forcohen Paundi dhe Franga, Euro dhe Dollari e nisin javën në vlera të qëndrueshme

Monedha evropiane e ka nisur javën në vera të qëndrueshme pasi vazhdo të blihet me 123.8 lekë dhe të shitet me 124.6 lekë sikurse edhe javën e kaluar. Ndërkaq...

Si është mbyllur kjo javë për Paundin, Euron, Frangën dhe Dollarin

Kjo e premte ka regjistruar vlera pozitive për monedhën evropiane në raport me një ditë më parë e cila është blerë sot me 123.8 lekë dhe...

Dollari amerikan vazhdon të forcohet ndjeshëm, zhvlerësohet monedha vendase

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të enjte të regjistrojë vlera pozitive pasi blihet sot me 123.7 lekë dhe shitet me 124.6 lekë në raport me një ditë më...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...