E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

karantinim

Doni të udhëtoni drejt Austrisë? Ministria e Jashtme rikujton masat

Austria rikujton qytetarët, lidhur me rregullat ndaj pandemisë, për ata që duan të udhëtojnë drejt shtetit të tyre. Ministria për Evropën dhe Punët e...

Alarm te Bajern Mynih, skuadra rrezikon karantinimin total

Plot katër lojtarë të Bajernit janë infektuar në 2021 nga COVIDi. Dy nga këta në javën që shkoi. A do të karantinohet skuadra kampione...

Kreu i Task-Forcës: Mos u trembni nga Covid-19, kontaktoni mjekun e familjes

Kreu i Task Forcës dhe njëherësh Inspektori  i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari është infektuar me Covid-19. Në një lidhje përmes ''Skype’’, në rubrikën ‘Opinion’...

Artan Lame infektohet me koronavirus

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, është infektuar me koronavirus. Burimet bëjnë me dije për "abcnews.al", se Lame ka patur simptoma të koronavirusit duke kërkuar bërjen...

Covid në KE, vetëkarantinohet Presidentja Ursula Von der Leyen

Presidentja e Këshillit Europian, Ursula Von der Leyen është vetëkarntinuar për shkak se një anëtar i stafit të saj rezultoi me Covid-19. Lajmin e bëri...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...