E enjte, 13 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

kandidati

“Kandidati” i Ben Blushit po jetohet në politikën shqiptare, Manjani nxjerr parashikimet e frikshme

Ngjarjet kriminale në Elbasan, kanë shkaktuar reagime të shumta, duke e lidhur atë me lidhjet e politikës me krimin. Një nga vrasjet më e...

Kandidati miliarder Bloomberg dhe shanset e tij

Në SHBA, rezultatet e dy garave të para mes kandidatëve për president brenda Partisë Demokrate e kanë fragmentarizuar krahun e moderuar të partisë dhe...

Kandidati i Ramës bën gafën e pafalshme në Shkodër, “plas” në rrjetet sociale (Video)

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetri ka bërë një gafë të pafalshme e cila po bën xhiron e internetit. Në...

Gol që të le “pa frymë”, padyshim kandidati kryesor për “Puskas” (Video)

Një goditje nga gjysma e fushës, e nisur më shumë për një pasim u shndërrua në një gol të jashtëzakonshëm. Goli që me shumë...

“Ka kaluar në fazën e fundit të çmendurisë”, kandidati socialist i përvishet Berishës

Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Pogradecit, Ilir Xhakolli ka reaguar pas akuzës së ish-kryeministrit Berisha, se ai është arrestuar në Qafë Thanë...

Akuza e fortë/ Berisha: Arrestohet kandidati i PS-së, Balla e liron pas 24 orësh

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë, teksa akuzon se pak ditë më parë është arrestuar kandidati i PS-së në Pogradec, Ilir...

“Tërhiqu nga gara ose…”, kandidati i pavarur kërcënohet me SMS

Eduart Ndocaj ka njoftuar sot se ka bërë një kallëzim penal në prokurori për një kërcënim në adresë të tij. Kandidati i pavarur për...

I doli biseda me Avdylajn, kandidati i PS për Shijakun: Përgjime baltosëse

Pas publikimit të përgjimeve, reagon edhe kandidati për kryetar bashkie i Partisë Socialiste në Shijak, Elton Arbana. Këtij të fundit iu publikua biseda e bërë...

Kandidati i PS për bashkinë Shijak flet për gjobën me Avdylajt: Zotëria është pas hekurave

Njëra nga gjashtë bisedat në përgjimet që janë publikuar sot nga gazeta gjermane 'Bild' është ajo mes Elton Arbanës dhe Astrit Avdylit. Aktualisht kandidat...

Rama: Kurrë mos u kthefshi. Në Parlament do të futen vetëm kur t’u vijnë mendtë!

Në takimin elektoral mbajtur në Mirditë, kryeministri Rama ka nënvizuar se shqiptarët në 30 qershor duhet të përgatiten për ndryshim. Teksa ka prezantuar kandidatin për...

Të fundit

Aksident në Tiranë, automjeti përplas 15-vjeçarin

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme rreth orës 20:40, në zonën e Tufinës, në Tiranë. Sipas policisë, mjeti me drejtues shtetasin A.A., ka aksidentuar...

Rama pushime në jug, e shoqëron Presidenti i Kroacisë (FOTO)

Edi Rama ndodhet në jug të vendit me pushime, i shoqëruar nga Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç. Dy liderët janë të shoqëruar me familjet. Lapsi.al...

“Jemi me Greqinë dhe Qipron”, presidenti i KE telefonon Erdogan

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se mbështet Greqinë dhe Qipron në situatën e tensionuar që është krijuar me Turqinë. Sipas mediave greke,...

Itali/ Testim i detyrueshëm për koronavirusin për udhëtarët nga 4 vende të BE-së

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin...

Greqi/ Rritet numri i viktimave, ulen rastet e reja

Greqia ka regjistruar sot një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë shënuar 5...