E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

Johnson

Johnson: Pandemia ka shkaktuar katastrofë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, e përshkroi krizën e koronavirusit si “katastrofë” për Mbretërinë e Bashkuar, por tha se tani nuk është koha për të...

Johnson dhe Trump diskutojnë rreth luftës kundër koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka biseduar përmes telefonit me presidentin amerikan, Donald Trump, teksa vazhdon trajtimin e tij kundër koronavirusit. Johnson, që aktualisht gjendet në...

Johnson: Britania nuk ka pse të ndjekë rregullat e BE-së për tregti

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka bërë të ditura synimet e tij për marrëveshje tregtare me Bashkimin Evropian, duke thënë se shteti që udhëheq ai,...

Johnson dhe Erdogan bisedojnë mbi zhvillimet e fundit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. Sipas njoftimit të bërë nga Zyra...

Sfida e Brexit/ Lëvizja e re e Johnson, ja çfarë i kërkon parlamentit britanik

Kryeministri i Britanisë Boris Johnson ka deklaruar të enjten se ai do i kërkojë parlamentit të japë aprovimin për zgjedhje kombëtare që do të...

Parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit

Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa...

Johnson: Gjykata Supreme “gaboi” rreth vendimit për pezullim të parlamentit

Kryeministri britanik, Boris Johnson u ka thënë ligjvënësve se Gjykata Supreme “ka bërë gabim kur është deklaruar në një kohë kur ekziston polemikë e...

Juncker: Rreziku i Brexitit pa marrëveshje ‘shumë real’

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker njoftoi gjatë një debati në Parlamentin Evropian të mërkurën se rreziku i një Brexiti pa marrëveshje është ende...

Johnson nuk heq dorë: Brexit do të ndodhë më 31 tetor

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, tha se “nuk do të pengohet nga askush” për t’u larguar nga Bashkimi Evropian më 31 tetor. Kjo datë...

Kryeministri britanik Johnson akuzohet për “pabesi kushtetuese”

Kryeministri britanik Boris Johnson u akuzua të mërkurën për “pabesi kushtetuese” duke kërkuar nga Mbretëresha Elizabetë të pezullojë Parlamentin për një muaj, gjë që...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...