E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

jashte kufijve

Shqiptarët e bllokuar në pikat kufitare/ Meta: Duhet zgjidhje e menjëhershme

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në pikën kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës, ku një grup shqiptarësh vijon të...

Shqiptarët e bllokuar jashtë/ Rama: Nëse hapim kufijtë, s’do kemi më vend të varrosim njerëzit

Kryeministri Rama ka folur në lidhje me shqiptarët që kanë mbetur jashtë kufijve të vendit, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Gjatë një...

Kthimi i shqiptarëve në atdhe/Rama tregon kur edhe si do ndodhë

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se çfarë do të ndodhë me ata shqiptarë që kanë mbetur jashtë kufijve, si pasojë e situatës së krijuar...

Të fundit

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...

Kur “Othello” i Shekspirit do të shfaqej për herë të parë në Teatrin Kombëtar

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1952, në faqen n°7, një shkrim në lidhje me shfaqjen “Othello” të Shekspirit në...
WhatsApp KONTAKTO TT