E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Japoni

Shpërthen një nga vullkanet më aktivë në Japoni

Së fundmi ka shpërthyer një nga vullkanet më aktivë në Japoni. “ABC News” raporton se një re hiri është ngritur të paktën 2.000 metra...

Çfarë fshihet pas anijeve fantazmë, që shfaqen brigjeve të Japonisë?

Mediat botërore komentuan gjatë ditët e fundit, makinën e re lukzose dhe të blinduar të udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Ato habiten...

Putin: Rusia dhe SHBA do të rinisin bisedimet për kontrollin e armëve bërthamore

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi para samitit të G20 në Osaka të Japonisë se ai dhe homologu i tij amerikan, Donald Trump kanë urdhëruar...

Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm, pritet të ndodhë katastrofa

Japonia është goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.8 ballësh. Autoritetet kanë dhënë paralajmërimin për ndonjë cunami të mundshëm, si pasojë e lëkundjeve...

Hotelet-kapsulë në Japoni, si mund të jetohet në vetëm 2.4 metër katror?

Japonia, është ndër vendet me dendësinë me të madhe të popullsisë në botë. Prandaj, pavarësisht zhvillimit të madh ekonomik, strehimi mbetet një nga problemet...

Plas në Japoni/Podolski humb toruan, Iniesta profesionisti që i duhet futbollit (Video)

Tension i lartë në ndeshjen e luajtur midis Kashima dhe Vegalta, në kampionatin japonez të futbollit. Leandro e filloi luftën dhe Podolski e humbi...

Hamilton në “pole position” në Japoni, dështon strategjia e Ferrarit

Botërori i Formula 1 duket se ka përfunduar, pasi edhe në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Japonisë është Mercedes që dominon. Piloti...

Shpërthim i fuqishëm i vullkanit në Japoni, gurët fluturojnë mbi 2000 metra në ajër

Një vullkan në Japoninë jugore shpërtheu aq fuqishëm sa llava e tij fluturoi mijëra metra në qiell e cila u pasua menjëherë nga tymi....

Vjedhja më e madhe në internet, hakerat përlajnë 530 mln dollarë në Japoni

Një sulm kibernetik ka bërë që një prej bursave më të mëdha të parave virtuale në Japoni njoftoi se humbi rreth 534 milionë dollarë. “Coincheck”...

SHBA ndalon alkoolin për forcat ushtarake në Japoni

Të gjithë trupat e ushtrisë amerikane të vendosura në Japoni, e kanë të ndaluar që të konsumojnë alkool. Ky rregull vjen pas një përplasjeje...

Të fundit

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...