E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Japoni

Japoni/ Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në anijen me 3700 pasagjerë

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në anijen "Diamond Princess", e cila është në karantinë në brigjet e Japonisë. Mediat e huaja bëjnë me...

3 shtetas të Maqedonisë së Veriut në anijen me të infektuarit nga Koronavirus

Në anijen e ndaluar në afërsi të Jokahomas në Japoni, për shkak të pranisë së personave të infektuar nga virusi korona, raportohen të jenë...

Japonia vendos në karantinë kroçierën me 3700 turistë

CNN raporton se Japonia ka vendosur në karantinë një kroçierë, pasi njëri prej pasagjerëve ka rezultuar të jetë i infektuar nga koronavirusi. Sipas raportimeve, në...

Shkencëtarët në delir, zbulojnë krijesën që “zbërthen” sekretin e jetës në Tokë

Shkencëtarët në Japoni janë në delir ditët e fundit, pas zbulimit të një krijese, e cila sipas tyre mund të zbërthejë sekretin se si...

Toyota do ndërtojë qytetin “e zgjuar”, për të testuar makinat që drejtohen vetë

Nga Oscar Holland “CNN” Kompania e njohur japoneze e prodhimit të automjeteve, Tojota, ka bërë publike planet e saj për të ndërtuar një “qytet të...

(Video e rrallë) Tërmeti më i fuqishëm në botë i kapur në kamera

“Tirana Today” ka vendosur që të risjellë lajmet më të lexuara të vitit 2019 dhe një herë në vëmendjen e lexuesve. Në internet po qarkullon...

7 trupa të dekompozuar dalin në bregun japonez, dyshimet e para të autoriteteve

Një anije e braktisur prej kohësh u gjet në brigjet e ishullit japonez Sado këtë të premte. Sipas mediave vendase, pas kontrollit të ushtruar në...

Si përgatitet Japonia për përballimin e tërmeteve (VIDEO)

Japonia është një vend që ka përjetuar shumë më tepër katastrofa natyrore se sa vendet e tjera, dhe kryesisht tërmete. Kjo e ka bërë...

Ati i Shenjtë zgjedh Japoninë për t’i dhënë botës mesazhin e rëndësishëm

Ati i Shenjtë ka mbërritur të shtunën në Japoni, si pjesë e një turi në disa vende aziatike. Pas deklaratave të bujshme, para dy...

Foto/ Pasojat e tajfunit më të fuqishëm në 20 vite, dhjetëra të vdekur e të zhdukur

Rritet bilanci i viktimave nga tajfuni “Hagibis” që goditi Japoninë. Deri më tani, 20 persona kanë humbur jetën, rreth 140 janë lënduar, ndërsa 16...

Të fundit

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

U konfirmua pozitiv javën e kaluar, si shfaqet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Zyrtarja e marrëdhënieve me publikun në LDK, Gentiana Azemi, shprehet se gjendja e Isa Mustafës është shumë e mirë. “Gjendja e kryetarit Mustafa është shumë...

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...