E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

jahti

Ishte ankoruar në portin grek, përmbyset super jahti i princit arab

Një super jaht me vlerë 65 milionë paund është përmbysur teksa ishte ankoruar në një port të Greqisë. Mësohet se jahti ishte në pronësi të...

Zhdukja e mistershme e kapitenit, prokuroria i kthen jahtin pronarit turk

Jahti “Atik Bey” i biznesmenit turk që u gjet i braktisur në fillim të shtatorit 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit, i është kthyer...

Foto/ Jahti u gjet i braktisur në Shëngjin, detaje për fatin e biznesmenit turk

Një jaht luksoz u gjet i braktisur ditën e djeshme rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin, ndërsa ende nuk ka informacion rreth pronarit. Brenda...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri: Jahti 400 milionë dollarësh i Emirit të Katarit Tamim bin Hamad Al Thani, që u ankorua sot në Sarandë e ka kapacitetin...

Del në shitje jahti luksoz që kontrollohet me iPad, ja sa kushton (foto)

Një jaht mund ta kontrolloni lehtësisht përmes një iPad-i, por me kushtin nëse paguani 15 milionë dollarë. Pronari, Anto Marden, një manjat anijesh, ka...

Jahti luksoz i Sadam Hussein kthehet në hotel

Jahti luksoz i Sadam Hussein, do të shërbejë si një hotel për marinsat detarë të Irakut që lundrojnë në Basra. “Bashrah Breeze”, i ndërtuar në...

Me helikopter, pishinë dhe garazh, vjen super jahti spektakolar

Një super jaht spektakolar i frymëzuar nga anijet pirate të shekullit të 17-të është krijuar dhe vjen me helikopterin e vet, barin e pritjes,...

Të fundit

Vargjet e muzikantëve zviceranë/ Meta: Këngë homazh që duhet të na zgjojë

Presidenti Ilir Meta shprehet se shembja e Teatrit Kombëtar ka indinjuar jo vetëm artistët shqiptarë, por edhe ata në Evropë. Kreu i shtetit ka publikuar...

“Vizitorët i presim nga 15 qershori”, Greqia rihap ishujt për turizëm

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se duke filluar nga 15 qershori, vendi fqinj do të presë turistë nga jashtë. Kreu i qeverisë greke theksoi...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 25 maj 2020

Pjesa e parë e ditës mbetet në ndikimin e kthjellimeve në vend, por mesdita dhe pasditja sërish shtojnë vranësirat në territor, ndërsa reshje priten...

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...
WhatsApp KONTAKTO TT