E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

izolohet

I dha dorën mjekut të infektuar me koronavirus, vetëizolohet Putin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është vetëizoluar pasi mjeku me të cilin shtrëngoi dorën një javë më parë ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Informacionin...

Vetëizolohet Salianji: Shpëto veten, familjen dhe ruaj shoqërinë

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji është vetëizoluar për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Ai ka publikuar një foto në rrjetin social Facebook, krah së cilës shkruan “më...

Dyshohet se është me koronavirus, 50-vjeçarja nga Lushnja izolohet në QSUT

Bëhet me dije se një 50-vjeçare nga Lushnja është nisur drejt QSUT për ekzaminime, pasi dyshohet se është infektuar me koronavirus. 50-vjeçarja me inicialet M.V...

Koronavirusi, izolohet “hermetikisht” një tjetër qytet në Kinë

Pas Wuhan, një tjetër qytet do të izolohet në Kinë si pasojë e koronavirusit që deri më tani u ka marrë jetën më shumë...

Tërbohet Donald Trump: Kina të izolohet menjëherë, asnjë mëshirë për të!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka folur për sanksionet ekonomike ndaj Kinës, ndërsa është treguar i ashpër për veprimet tregtare ndaj saj. Sipas tij,...

Fshati izolohet nga bora, i sëmuri transportohet me helikopter

Zonat e thella malore po përballen me probleme të shumta nga bllokimi i rrugëve nga dëbora. Moti i keq ka bërë që të bllokohen...

Të fundit

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-C*vid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...