E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

Izet Haxhia

Vrasja e Azem Hajdarit, shtyhet për në 23 tetor seanca ndaj Izet Haxhisë

Shtyhet për në datën 23 tetor ora 12:00, seanca ndaj Izet Haxhisë, ish-truprojës së Sali Berishës për vrasjen e Azem Hajdarit. Shkak i shtyrjes është...

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e vrasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali...

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, prokuroria thërret si dëshmitar Sali Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në procesin gjyqësor ndaj ish-truprojës së tij, Izet Haxhisë, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit. Mësohet...

“Po më torturojnë në burg”, Izet Haxhia kallëzon Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve

Me një letër të shkruar me shkrim dore, Izet Haxhia ka bërë kallëzim në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK), për drejtorin e Përgjithshëm të...

Izet Haxhia bën kërkesën e radhës, Gjykata e rrëzon

Izet Haxhia kërkoi lirimin nga burgu ndërkohë Gjykata e ka rrëzuar këtë kërkesë të tijën. Avokati i Haxhisë u shpreh se procesi po vijon të...

Kërcënohet me jetë Izet Haxhia

Izet Haxhia, i cili ndodhet tek burgu burgu 302 në Tiranë, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit, raportohet se është kërcënuar me jetë. Thuhet...

“U ble nga Berisha”, ish e dashura e Izet Haxhisë tregon se nga kush mbrohet

Pasi ka njoftuar ndarjen me Izet Haxhinë, ish e dashura Erjona Parruca Mourlon ka shpërthyer me një tjetër status në Facebook. Në një koment,...

“Dosjet që ‘varrosin’ Berishën”/ Çfarë di Izeti për ekzekutimin e Azemit

Në ç’fazë është procesi i ish-truprojës së Sali Berishës dhe cilat janë dosjet më të nxehta që janë në SPAK dhe që e rrezikojnë...

Humb jetën e ëma, Izet Haxhinë nuk e lejojnë të shkojë në varrim

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia, ka marrë një lajm tronditës. Nëna e tij 87 vjeçare Ruke Haxhiaj ndërroi jetë, ndërsa i biri nuk...

“Deponime kundër Berishës”/ Izet Haxhia “bllokohet” prej orësh në Krimet e Rënda

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili akuzohet për vrasjen e ish-deputetit demokrat Azem Hajdari do të qëndrojë në Prokurorinë e Krimeve të...

Të fundit

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

Sot masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë, deri në mesditë. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash...

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Maskat pa filtër të bëra vetë janë pa vlerë

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid -19 vijon të shkaktojë debate. Mjeku shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda tha se në Spanjë maska bërë...