E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

italianëve

Koronavirusi/Vijon riatdhesimi i italianëve nga Shqipëria në vendlindjen e tyre

Vijon riatdhesimi i qytetarëve italianë, të cilët duan të kthehen në vendin e tyre, por që janë penguar nga ndalimi i kalimit të kufijve,...

“Dua tu them italianëve se nuk ka revolucion”, Rama për ‘Tg2’: Opozita mbrapa me sondazhet

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për ‘TG2 Post’ akuzoi opozitën se po krijon një krizë artificiale në vend. Rama u shpreh se opozita...

Sherr mes shqiptarëve dhe italianëve në burg. Pesë të plagosur, një rëndë

Një sherr masiv ka përfshirë burgun e Sant'Angelo dei Lombardi në Itali,ku për pasojë pesë të burgosur u plagos. Ka qenë një konflikt midis...

Ibrahimoviç: “Biskota skandinave”? Justifikim i italianëve

Zlatan Ibrahimoviç është intervistuar nga “Sky Sport”, para përballjes së Suedisë me Italinë, në “play-off” të Botërorit Rusi 2018. Njëra nga këto ekipe do...

Kamza zhyt në krizë Partizanin e italianëve (Video)

Kamza është padyshim surpriza e këtij edicioni të kategorisë Superiore. Ditën e sotme ata kanë mposhtur Partizanin me rezultatin e ngushtë 1-0, me gol...

Grabitësit shqiptarë, makthi i italianëve; Si i bastiste shtëpitë grupi i “Audit të Verdhë”

Një grup shqiptarësh që ka bastisur shtëpi të ndryshme cilësohen nga mediat italiane si më të rrezikshmit në Evropë. Anëtarët e grupit në fjalë...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT