E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

itali

Pandemia ‘mbërthen’ sërish Italinë, mbi 10 mijë të infektuar në 24 orë

Italia përballet sërish me një rritje të sjifrave nga pandemia Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 10.010 raste të reja dhe 55 viktima. Sipas...

Rekord infektimesh/ Paralajmërimi i virologut: Kemi dy javë kohë

Nëse shifrat e të infektuarve do të vijojnë me të njëjtën intesitet, atëherë Italia do të shkojë drejt një tjetër katastrofe. Zyrtarët italianë të...

Punonjësit e ambasadës shqiptare në Romë, negativë për Covid. Nesër rinis puna

Ambasada shqiptare në Romë ka njoftuar se ditën e nesërme puna do të rifillojë normalisht. Shërbimi do të rifillojë në kushtet e sigurisë shëndetësore për...

Situatë e frikshme me koronavirusin, Italia gati të marrë vendimin e ri për futbollin

Autoritetet shtetërore në Itali, kanë rishikuar edhe një herë masat, ndërsa kanë njoftuar se po rimendojnë për reduktimin e numrit të tifozëve në stadiume...

Në kërkim për organizatë kriminale e drogë: Arrestohet 25-vjeçari, do ekstradohet në Itali

Një 25-vjeçar është arrestuar nga policia me qëllim ekstradimin e tij në Itali. Shtetasi M.GJ, në kërkim ndërkombëtar, është dënuar nga Gjykata e Ravenës për...

Itali: 23 të arrestuar për trafik droge, mes tyre një shqiptar

Karabinierët e Njësisë Hetuese të Livorno dhe Pisa, dhe në Romë kanë ekzekutuar një urdhër arresti ndaj 23 të dyshuarve për trafik të paligjshëm...

Operacion anti-drogë, arrestohen 8 persona në Itali dhe 1 në Shqipëri

Operacioni i përbashkët antidrogë i koduar ‘’RICAVO’’, zhvilluar njëkohësisht në Shqipëri dhe Itali, çoi në arrestimin e 9 personave. 8 prej tyre janë italianë, dhe...

Në kërkim dhe i dënuar në Itali për drogë, arrestohet në Krujë 47-vjeçari

Një 47-vjeçar është arrestuar në Krujë, me qëllim ekstradimin në Itali. Agim (Artur) Likaj, është dënuar nga shteti italian, me 10 vjet burgim, për veprën...

Covid-19, Italia shënon rritje të të infektuarve

Për të 9-tën javë me rradhë, Italia regjistron rritje të numrit të personave të infektuar me koronavirus. Raporti lavora i autoriteteve shëndetësore, regjistron 3266 vatra...

Aksidenti tragjik i merr jetën ish-futbollistit të Milanit

Një aksident tragjik tronditi botën e futbollit në Itali. Ish-futbollisti i të rinjve të Milanit, Simonlunka Agacone (39-vjeç) dhe Mateo Raveto (36-vjeç), humbën jetën pasi...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...