E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

itali

FOTO/ Itali, shqiptari djeg me acid gruan nga xhelozia

Një familje shqiptare në Itali ka qenë protagoniste e një skene tronditëse si pasojë e një sherri brenda familjes. Shqiptari nga Kosova ka sulmuar...

Tërmet në Itali, përhapet panik

Lëkundje të forta kanë mbërthyer Italinë, duke pasuar tërmetin e fortë që shkundi ishullin Kos në Greqi dhe preku edhe Turqinë. Një tërmet me magnitudë...

Në Europë vjen Huawei Honor 9 me 6GB RAM dhe 128GB memorie

Kur Huawei Honor 9 u bë zyrtare muajin e kaluar, u zbulua se pajisja do të vijë si në opsionet 4GB dhe 6GB RAM,...

Lezhë, arrestohet i shumëkërkuari për shfrytëzim prostitucioni në Itali

Autoritetet italiane e kishin shpallur në kërkim për shfrytëzim prostitucioni, por Arben Gjikolaj, 36 vjeçari shqiptar është arrestuar sot në Lezhë. Arben Gjikolaj u arrestua...

Ekzekutohet shqiptari në derë të shtëpisë, e shoqja dhe e bija shohin tmerr me sy

Një 49-vjeçar shqiptar është ekzekutuar mëngjesin e sotëm pranë shtëpisë së tij. Ngjarja ka ndodhur në Terni të Italisë, rreth orës 07:00 në rrugën...

Analiza/ Bashkimi ekonomik i Ballkanit, i pafavorshëm për Kosovën

Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, i mbajtur më 12 korrik në Trieste të Italisë, mund të konsiderohet si ngjarja kryesore e vitit 2017...

Gjykata e Durrësit liron baronin e drogës, ishte i shpallur në kërkim dhe i dënuar me 20 vite burg në Itali

Gjykata e Durrësit ka liruar të kërkuarin për trafik droge në Itali, Alket Hatija, i cili u arrestua ditën e sotme në qytetin e...

Berat, arrestohet baroni i drogës sapo doli nga ‘bunkeri’ ku jetonte

Arrestohet personi që deri më sot ishte konsideruar si një ndër baronët më të mëdhenj të drogës. Ai ishte në gjendje të në dërgonte...

Policia zbulon sekretin, arrestohen dy shpërndarësit shqiptarë në Itali (Video)

Magjia e fshehjes së drogës humbet kur policia zbulon se makinat e tyre kishin ndarje sekrete të cilat mund të hapeshin vetëm duke lidhur...

Itali, shkon në 116 numri i të arrestuarve si pjesë e mafies Ndrangeta në Kalabri

Karabinierët e reparteve speciale në Itali dhe komando të Rexho Kalabria kanë ndërmarrë në orët e para të mëngjesit një operacion kundër mafies kalabreze,...

Të fundit

Macron paralajmëron qytetarët francezë se do të ketë sulme ndaj tyre

Pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, Franca ka paralajmëruar qytetarët e saj në të gjithë botën për sulme të mundshme...

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...