E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

ish-ministrja

‘Duam 12 milje në det’/ Provokon Greqia: Shqipërisë t’i dërgohet mesazh i qartë

Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, Dora Bakojani, ka kërkuar nga qeveria veprime konkrete për mbylljen e çështjes për kufirin detar me Shqipërinë. Ajo thotë se...

“Furtuna” në diplomaci, ish-ministrja sulmon Cakajn: Deklarata arrogante, antiligjore

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, i ka cilësuar si antiligjore deklaratat e bëra nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, për shkarkimin e...

Ish-ministrja Tahiri tregon për herë të parë se përse nuk u martua

Ish-ministrja e Integrimit, Edita Tahiri ka folur për herë të parë për publikun shqiptar, ku ka treguar edhe të pathënat nga jeta e saj...

Ish-ministrja e qeverisë “Nano”: Rama duhet të largohet, por jo që të vijë opozita

Arta Dade, ish-deputetja dhe njëkohësisht ish-ministrja e Jashtme e në qeverinë “Nano” është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të largohet për t’i hapur...

Ish-ministrja e Maqedonisë dënohet me 6 vite burg

Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska, është dënuar me 6 vite burg. Gjykata penale në Shkup i caktoi dënimin Jankullovskës, e cila e akuzohej...

Posti për ish-ministren, Bregu: Nuk ma dha Rama!

Ish-ministrja e Jashtme Majlinda Bregu, ka reaguar pas lajmit se kryeministri Rama i ka ofruar një post për pozicionin e Sekretarit te Përgjithshëm, të...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT