E martë, 24 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

investimet

Qytetet fantazmë, “piramidat” që mund të shembin ekonominë kineze (VIDEO)

Kina është sot superfuqi ekonomike. Ajo po investon në shumë vende të botës, për të zgjeruar ndikimin e saj. Por disa nga investimet në vend,...

Rama nxjerr shifrat për borxhin publik: Ata e zhytën Shqipërinë, ne rritëm investimet

Kryeminstri, Edi Rama ka publikuar shifrat e borxhit publik dhe të investimeve, duke krahasuar 7 vitet e qeverisjes së PS me atë të PD. Në...

Koronavirusi shtyn me dy muaj investimet e biznesit në Shqipëri

Presidenti i Qendrës Shqiptare të Eksporteve, Alban Zusi, në intervistën për “Monitor” shpjegoi se te linjat e prodhimit, efekti më i lartë është ndier...

Ja cilat janë organizatat e financuara nga Irani në Shqipëri

Ambasada iraniane në Tiranë ka qenë shumë aktive në promovimin e interesave të biznesit të ndërmarrjeve shtetërore iraniane, dhe në kultivimin e lidhjeve ndërpersonale...

Jaço: Shqipëria performon shumë dobët në konkurencën rajonale

VOA: Cila është ecuria e investimeve amerikane në Shqipëri? Enio Jaço: Investimet amerikane në Shqipëri janë të ulëta, për fat të keq. Shqipëria me SHBA kanë...

Kush e mban peng Beratin?

Nga: Klodian Tomorri Banka Botërore financon një projekt me vlerë 71 milionë dollarë, për të mbështetur turizmin në Shqipëri. Projekti synon të përmirësojë infrastrukturën urbane...

Nënkryetarja Ruseti: Do të punojmë për Tiranën e 100 viteve të ardhshme

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anisa Ruset u shpreh se këtë mandat do të punohet për Tiranën e 100 viteve të ardhshme. Këtë deklaratë...

“Do vemë dorë mbi çdo plagë”, Lame: Pronat bllokojnë investimet

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka ndarë me publikun problemet lidhur me pronat. Ai që në krye të herës nënvizoi faktin se problemi me...

Mediat italiane bëjnë thirrje për të investuar në Shqipëri

Do t’ju pëlqente të hapni një aktivitet jashtë vendit? Të bërit biznesit jashtë Italisë nuk është e lehtë, por as e pamundur. Paraguai, Estonia...

Vodafone Albania blen frekuenca në brezin 800 mhz duke shtuar investimet për dixhitalizimin e vendit

Vodafone Albania njoftoi se ka blerë të drejtën e përdorimit të frekuencave në brezin 800 MHz, me vlerën prej 7,440,001 Euro. Më datë 7 Shkurt,...

Të fundit

Kuvendi merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, për seancën e së enjtes

Prej 18 nëntorit, nuk lejohen më grumbullimet më shumë se 10 persona në ambjente të mbyllura dhe të hapura, si masë për të parandaluar...

Tiranë/ Shpërthen bombola e gazit, plagosen burrë e grua

Një bombol gazi ka shpërthyer në ambientet e jashtme të një banese, në rrugën “Shefqet Kuka” në Tiranë. Si pasojë e shpërthimit, kanë mbetur të...

Barça-Real, ja pse ka një rivalitetit kaq të fortë mes 2 ekipeve legjendare

Rivaliteti i egër midis Barcelonës dhe Realit të Madridit në futbollin spanjoll, i ka rrënjët tek politika. Gjatë Luftës Civile, ekipi nga Katalonja, ishte...

Ish-konkurrentja e Love Story: Qava për momentet e padrejta, prisni surpriza

Djali i “Love Story”, Samiri, mbrëmjen e djeshme u detyrua të eliminonte dy vajza që konkurronin për të fituar zemrën e tij. Mes të...

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në...