E hënë, 26 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

ideale

Arsenali gjen zgjidhjen ideale për të ‘blinduar’ Granit Xhakën

Arsenali ka gjetur zgjidhjen ideale për të blinduar shqiptarin Granit Xhaka. Sipas mediave britanike, drejtuesit e Arsenalit po mendojnë që t’i ofrojnë mesfushorit shiritin...

Receta ideale për kollën e vjeshtës

Më poshtë ju njohim me një recetë fantastike që kuron kollën e vjeshtës. Kushton fare pak dhe ka efektivitet të lartë. Reacata është publikuar...

Konsumoni 1 kg mollë në ditë dhe do keni peshën ideale

Prej sa kohësh nuk detoksifikoni trupin tuaj? Dëshironi të humbni disa kile më shumë? Dieta e mollës është ajo që bën për ju. Një mundësi...

Dieta ideale, ajo me mollë dhe dardha

Me mollët dhe dardhat asnjëherë nuk mund të gaboni, sepse janë ushqyese, të shijshme, përplot me vitamina dhe përmbajnë pak kalori. Dardhat dhe mollët janë...

Zbuloni cilat janë pijet ideale për të humbur peshën

Nëse jeni gjithmonë në kërkim të mënyrave më të shëndetshme dhe efikase për të hequr kilet e tepërta, duhet të provoni disa pije të...

Foto+Video/Georgina Rodríguez, mamaja ideale për familjen CR7

Edhe pse është një modele mjaft e suksesshme, ajo di të kujdeset mjaft mirë për familjen e saj. Georgina Rodríguez, e dashura e yllit...

11 tiparet e mashkullit ideal në sytë e një femre, fakte shkencore

Mashkulli ideal, me trup muskulor, i mençur sa një plak dhe trim sa një luftëtar ekziston vetëm në internet. Çdo femër ka kriteret e...

Nëntor, ja vendet ideale që duhet të vizitoni këtë muaj

Nëntori është një muaj mjaft i këndshëm për të udhëtuar. Shumica e njerëzve janë të vetëdijshëm se sezoni i festave po afron, me pushime...

Dieta ideale për një trup të shëndetshëm, përdorni perimet e stinës

Kur stinët ndryshojnë, organizmi jonë kërkon më shumë vëmendje. Fillimi i vjeshtës është një moment ku duhet të nisim një proces detoksifikimi. Një ndihmë...

“Ekaterinburg Arena” nuk ka kapacitetin e duhur? Ja zgjidhja ideale që bën Rusia(Foto/Video)

Stadiumi “Ekaterinburg Arena” në Rusi nuk i plotësonte standardet e FIFA-s për të luajtur ndeshjet e Kupës së Botës, për shkak se kishte vetëm...

Të fundit

Turqia zgjat misionin e eksplorimit në Mesdhe, pritet reagimi i Greqisë

Turqia ka njoftuar se të zgjasë misionin kërkues të anijes së saj “Oruc Reis” në zonën e shumë kontestuar në Mesdheut lindor deri në...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...

Sulltan Edi Rama dhe nënshtetasit e pabindur të tij

Nga Arlind Qori Edi Rama ka një vit që hesht përballë urisë dhe rezistencës së naftëtarëve. Ditët e fundit, si i yshtur nga forca të...

Humbja kundër Realit, i shkakton pasoja të rënda Barçës, humb lojtarin kryesor

Humbja në shtëpi ndaj Realit të Madridit ka shkaktuar pasoja të rënda tek ekipi i Barcelonës. Klubi katalanas bëri të ditur, se futbollisti brazilain, Filip...

Mitsotakis: E drejta e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje nuk diskutohet

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e...