E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

i rrezikshëm

Çupi: Meta President i rrezikshëm për vendin, i gatshëm të sulmojë SHBA-në

Analisti Frrok Çupi, e ka cilësuar Presidentin e Republikës Ilir Meta, si rrezik për stabilitetin në vend. I ftuar në ''Report TV'', Çupi u shpreh...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...

Kapet 35-vjeçari i rrezikshëm, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal

Një 35-vjeçar, i dënuar me 10 vite burg është ndaluar nga Policia Kufitare në bashkëpunim me Interpol Tiranën. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare...

Lëvizte me mjetin me targa të vjedhura, policia arreston 21-vjeçarin e rrezikshëm

Një 21-vjeçar me precedent të mëparshëm penal, është arrestuar në flagrancë. I riu qarkullonte me automjet me targa të vjedhura, dhe mbante armë zjarri...

“Trump, Putin apo Kim Jong Un”/ Lideri më i rrezikshëm sipas gjermanëve

Të pyetur, se kush është kërcënimi më i madh për paqen botërore, gjermanët e vënë gishtin në një sondazh të fundit tek një person,...

Ishte arratisur policisë, kush është vlonjati i rrezikshëm që u kap në “Ali Dem”

29-vjeçari nga Vlora, i cili u arrestua mëngjesin e sotëm në zonën e “Ali Demit”, rezulton të jetë një emër i njohur për drejtësinë. Taulant...

Njeriu më i rrezikshëm në Europë!

Si mund të zbehen kërcënimet që Matteo Salvini paraqet ndaj euros? Duhet të ketë një marrëveshje midis Komisionit Europian dhe Italisë, shkruan The Economist. Më...

Basti i rrezikshëm i Erdoganit, me ripërsëritjen e zgjedhjeve në Stamboll

Nga Zia Weise, “Politico.eu” Nëse është e vërtetë ajo që thotë Rexhep Taip Erdogan, se “ai që fiton Stambollin, ka fituar Turqinë”, atëherë e ardhmja...

Tërheqja e SHBA-ve nga pakti bërthamor, Kremlini: Akt i rrezikshëm

Rusia ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit amerikan Donald Trump, për tërheqje nga traktati bërthamor. Trump ka akuzuar Rusinë se ka shkelur traktatin bërthamor,...

Tajfuni që goditi Filipinet shumë i rrezikshëm, pamjet apokaliptike po ‘tmerrojnë’ botën (Video)

Tajfuni Mangkhut që ka goditur Filipinet, raportohet se ka shkaktuar një numër të madh viktimash, më saktësisht numri i tyre shkon në 60, kurse...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...