E premte, 3 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

hotele

Masa lehtësuese për baret, restorantet dhe hotelet. Ja çfarë vendimi ka marrë Veliaj

Shumë biznese u mbyllën, për shkak të pandemisë. Kriza preku hotelet, baret, restorantet, të cilat qëndruan të mbyllura për më shumë se dy muaj,...

Nuk respektuan rregullat e izolimit, autoritetet shembin 2 hotele dhe arrestojnë menaxherët

Autoritetet nigeriane kanë shkatërruar dy hotele në zonën jugore të Rivers, me arsyetimin se kanë thyer rregullat e izolimit duke i mbajtur ato të...

“T’u shërojë Ronaldo”, futbollisti kthen hotelet e tij në spitale për COVID-19

Para disa ditësh u bë virale deklarata e një fizioterapisteje nga Milano e cila ankohej për pagat dhe vlerësimin e bluzave të bardha në...

SPAK në aksion/ Sekuestrohen hotele, apartamente dhe automjete

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur punën në mënyrë të vrullshme. Prokuroria e Posaçme njofton se me datë 17.01.2020 paraqiti...

Shpenzime për restorante dhe hotele, si krahasohen shqiptarët me europianët

Për një vend si Shqipëria, me të ardhura të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një peshë shumë më...

Familjarët e prekur nga tërmeti/ Rama: Ja ku do ju çojmë pas Vitit të Ri

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sërish ditën e sotme një mbledhje të jashtëzakonshme të qeverisë, në lidhje me pasojat e tërmetit të 26 nëntorit. Gjatë...

Tërmeti/ Rama: Çadrat do largohen, qytetarët do spostohen në hotele

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme të qeverisë ka bërë një bilanc paraprak të personave që janë strehuar si dhe për banesat e...

“140 euro nata”/ Tahiri ‘sulmon’ Gjonajn: S’kam paguar 900 euro nata si ajo tjetra

Në një seancë maratonë që është zhvilluar në Gjykatën për Krimet e Rënda, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka kërkuar pafajësinë sot. Ai ka...

Debati për ministren/Dritan Hila: Po me Berishën pse nuk merreni?

Analisti Dritan Hila, ka komentuar faturën e Ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila akuzohet se ka fjetur me çmime të larta në Romë...

700 euro nata/ Ish-diplomatja tregon përse një ministër duhet të qëndrojë në një hotel dinjitoz

Ish-diplomatja Pranvera Skana i ka dalë në mbrojtje ministres Etilda Gjonaj, pasi iu publikuan faturat e kripura të udhëtimeve luksoze. Skana e cila ka...

Të fundit

Aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së, ja çfarë thotë Rama (VIDEO)

Gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, Rama komentoi aktakuzën ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Hoti sot në Tiranë/ Rama paralajmëron zhvillime të reja, çfarë pritet të ndodhë në shtator e nëntor

Vizitën e tij të parë zyrtare si kryeministër i Kosovës, Avdullah Hoti ka zgjedhur ta bëjë në Tiranë. Vizita e tij pason pas asaj...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

Dorëhiqet kryeministri francez

Kryeministri francez, Edouard Philippe, ka dhënë dorëheqjen përpara se të ndodhë një riorganizim i qeverisë nga presidenti, Emmanuel Macron. Pallati Elysee tha përmes një...

Vetëflijimi/Vajza kishte 15 muaj e vdekur, trupi ishte mumifikuar prej vajit të ullirit e uthullës

Ekspertiza paraprake e mjekësisë ligjore për trupin e pajetë të 30-vjeçares Anisa Josifi, ka zbuluar se ajo ka ndërruar jetë 15 muaj më parë....