E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

hotel dajti

Partizanë gdhë në Dajtin vezullues, ankesa: hyjnë me armë dhe prishin kolltuqet

Hotel Dajti në Tiranë, ishte një prej vendeve të luksit në Shqipërinë e pasluftës dhe komunistët, që sapo kishin marrë pushtetin, në fund të...

Gazeta suedeze: Enver Hoxha dikur qejfli, tani bej i majmur

Publikohet reportazhi i gazetarit të njohur suedez, Sven Aurén, të botuar në gazetën “Svenska Dagbladet” të Stockholmit lidhur me katër vizitat e tij në...

Reportazh i rrallë i vitit ‘68. “Një komb në skamje, te hotel Dajti vetëm raki”

Memorie.al publikon një reportazh të gazetarit të njohur suedez, Sven Aurén, të botuar në gazetën “Svenska Dagbladet” të Stockholmit lidhur me katër vizitat e...

Skandali me Hotel Dajtin, BSH jep pa prokurim projektin 18 milionë euro (VIDEO)

Banka e Shqipërisë është përfshirë në një skandal, duke dhënë pa procedurë tenderimi dhe pa transparencë projektin e rikonstruksionit të ish-Hotel Dajtit, i blerë...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...