E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Holandë

Vritet Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë?

Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë, Festim Lato dyshohet të jetë vrarë mëngjesin e ditës së sotme në Holandë. Sipas miqve të tij, ai është...

Stuhia shkakton 3 viktima në Francë, policia bën ‘bingo’ me zbulimin në Holandë

Një anije shpëtimi është përmbysur në Atlantik, jashtë brigjeve perëndimore të Francës duke lënë tre pjesëtarë të ekuipazhit të vdekur. Ata ishin pjesë e një...

Balla: Shqiptarët që punojnë në Holandë janë qytetarë dinjitozë

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë një seance dëgjimore me Komisionin për Çështjet e BE-së në Parlamentin e Holandës tha se...

Shqiptarët e suksesshëm në Holandë, për të cilët nuk flet askush

Top Story udhëtoi në Laiden, qytetin në jug të Holandës që njihet për universitetin më të vjetër të këtij vendi dhe që daton që...

Lëndë narkotike mes patateve të ngrira, pranga dy trafikantëve shqiptarë

Një tjetër sasi e konsiderueshme lënde narkotike është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa në pranga janë vënë dy trafikantë shqiptarë. Shqiptarët, të...

Ish-oficeri i Antidrogës në Fier fiton azilin në Holandë

Ish-oficeri i Antidrogës në Fier, Antonio Nazeraj ka fituar ditën e sotme azil në shtetin e Holandës. Drejtësia holandeze ka siguruar mbrojtjen Nazerajt dhe...

Rrëfimi i prokurorit: Si e pushtuan shqiptarët tregun e kokainës në Holandë

Një shqiptar i arrestuar në Holandë për trafik droge jep përherë të njëjtin justifikim, thotë prokurori Otto van der Bijl. Ai thotë se po...

Votimi në parlamentin holandez, shpërthen Rama: E pagëlltitshme festa e opozitës

Teksa ka shpjeguar arsyet përse rikthimi i vizave për Shqipërinë është i pamundur, kryeministri Rama ka sulmuar ashpër opozitën lidhur me votimin në parlamentin...

Votimi në Holandë/ Rama: Vendim politik, pse është i pamundur rikthimi i vizave

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar nga foltorja e Kuvendit votimin e parlamentit holandez për të kthyer regjimin e vizave me Shqipërinë. Gjatë fjalës së...

Vendimi i Holandës për vizat, reagon Hajdari: Rrezik për procesin e integrimit

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me vendimin e parlamentit holandez për rikthimin e vizave për shqiptarët. Sipas Hajdarit, ky vendim është...

Të fundit

Vendimi për ta kthyer ‘Aya Sofya’ në një xhami, reagon Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Aya Sofya do të hapet më 24 korrik për faljen e namazit të xhumasë. Në një fjalim drejtuar...

Një grua gjendet pa shenja jete brenda dhomës së hotelit në Sarandë

Një grua rreth moshës 69 vjeç është gjetur e pajetë sot në mëngjes, në qytetin e Sarandës. Raportohet se bëhet fjalë për një turiste me...

VIDEO/ Vjosa Osmani “sulmohet” në Kuvend, denoncon në polici deputetin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani thotë se ka denoncuar në polici deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj. Gjatë seancës së djeshme parlamentare, Ukaj është...

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...

Shtimi i rasteve të reja/ Bino sugjeron mbylljen e fundjavave

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, ka folur rreth rritjes së numrit të viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Në një...