E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

Holandë

Qëlluan me armë brenda në tren, ndalohen dy 15-vjeçarë

Policia në Holandë ka arrestuar dy të rinj për shkak të disa të shtënave në tren. Policia ka ndaluar dy 15-vjeçarë të cilët dyshohen se...

Çfarë e lidhte “infermieren” me grupin “Bajri”, takimi në burgun e Holandës

Policia e Tiranë arrestoi dy ditë më parë një 32-vjeçare, pasi dyshohet se është pjesë e grupi kriminal “Bajri”. Bëhet fjalë për Jorida Muratin,...

Video/ 160 mijë € të fshehura në makinë, pranga 20-vjeçarit shqiptar në Holandë

Një 20-vjeçar shqiptar është kapur nga autoritetet holandeze, pas kontrollit të ushtruar në makinën e tij. Ndërsa i janë sekuestruar edhe 160 mijë euro,...

Negociatat/ Dy deputetë gjermanë në Tiranë e Shkup: Holanda s’ka vendosur ende

Dy deputetë socialdemokratë gjermanë, Metin Hakverdi dhe Christian Petry vizitojnë Maqedoninë dhe Shqipërinë, pas vendimit të marrë nga parlamenti gjerman për hapjen e negociatave....

Ibrahimi në Hagë: Hapja e negociatave do të ishte një garant se reforma në drejtësi po ecën në drejtimin e duhur

Kryetari i KLP-së, Gent Ibrahimi, I cili u takua në Holandë me Ëillem van Nieuëkerk, drejtues I Qendrës për Bashkëpunim Ligjor Ndërkombëtar me seli...

“Ndalimi i burkas” në Holandë, kush do ta zbatojë?

Ndalimi i mbulimit me burka në Holandë ende nuk ka hyrë mirë në fuqi, kur në disa institucione tregohet mungesë vullneti për zbatimin e...

“Si na i zhvati 7 mln €”, zbardhen detajet e vrasjes së Presidentit të Vetëshpallur të Çamërisë

Zbardhen detaje të reja sa i përket vrasjes së Festim Latos në Holandë, apo siç quhej ndryshe Presidentit i Vetëshpallur i Çamërisë. Media e njohur...

U ekzekutua në Holandë, përcillet për në banesën e fundit Festim Lato (Video)

Festim Lato, Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë është përcjellë sot për në banesën e fundit. Familjarë, të njohur, dhe bashkëpunëtor të tij, e pritën dje...

U ekzekutua sot në Holandë/ Kush ishte Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

Festim Lato, president i vetëshpallur i Republikës së Çamërisë, i cili u ekzekutua ditën e sotme në prag të shtëpisë së tij, prej 25 vitesh...

Vrasja e presidentit të vetëshpallur të Çamërisë, zbardhen detajet

Detaje të tjera kanë dalë në dritë sa i përket vrasjes së presidentit të vetëshpallur të Çamërisë, Festim Latos. Policia holandeze raporton se, dy persona...

Të fundit

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...

Pas ndeshjes/ Olsi Rama e quan burrëror Partizanin në derbi, shigjeton Sormanin

Partizani ishte shumë pranë fitores mbrëmjen e djeshme, derisa një gol nga Muçi i shoi të gjitha shpresat në minutat shtesë. Partizani po udhëhiqte derbin...

Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

Presidenti Donald Trump i telefonoi Roger Stone për ta informuar ndihmësin e tij të vjetër politik se ai do të pakësonte dënimin e tij...

Ekzekutimi i nipit të “El Chapo”, kartelet rrethojnë qytetin për të gjetur autorin

Ekzekutimi i nipit të Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán ka ngjallur frikën e një përshkallëzimi në luftërat e kartelëve në Meksikë. Enrique Guzman është gjetur i...