E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Etiketa

hedh poshte

Beogradi ‘hedh poshtë’ propozimin e Trump për Kosovën: Platformë skandaloze

Beogradi nuk do ta pranojë propozimin e Shteteve të Bashkuara për të njohur pavarësinë e Kosovës. Kështu shkruan agjencia serbe e lajmeve “Novosti”, sipas...

VIDEO/ Në makinë me Albanin, Çiljeta hedh poshtë thashethemet për ndarjen

Krisja e marrëdhënies mes Çiljetës dhe Alban Hoxhës bëri bujë në media ditët e fundit, por duket se kemi pasur të bëjmë vetëm me...

Ekstradimi i Seitit, flet avokati. Hedh poshtë pretendimet e PD-së

Avokati i Nezar Seitit, Detar Hysi ka reaguar pas zhurmës të madhe politike që bëri ekstradimi i klientit të tij. Në një deklaratë për mediet,...

FMN hedh poshtë pretendimet e Ramës: Nuk do të ketë rritje ekonomike

Qeveria shqiptare ka këmbëngulur gjatë javëve të fundit se premtimi i saj në programin qeverisës për “rritje ekonomike në masën 5.5-6% në vitin 2021”...

Të fundit

Mbërrin i ftohti polar, temperaturat ulen deri në -4 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të sjellin mot pa reshje, por të ftohtë. Në mbrëmje...

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon...

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...