E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

haxhi memolla

FOTO/Pësoi infarkt, momentet e fundit kur kryebashkiaku largohet nga stadiumi

Dalin pamjet nga momentet e fundit të jetës së kreu të Bashkisë Rrogozhinë, Haxhi Memolla. Në foton e siguruar nga BalkanWeb, shihet Memolla teksa po...

Shuhet kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës

Ka humbur jetën ditën e sotme kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla. Raportohet se kryebashkiaku ka pësuar infarkt, duke ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare....

Rrogozhinë/ Nuredini i dorëzon postin kryebashkiakut të ri me një përqafim

Ish-kryebashkiaku i Rrogozhinës, Beqir Nuredini, ka përqafuar kryetarin e ri në detyrë, Haxhi Memolla, pas betimit të këtij të fundit si kryebashkiaku i ri. “Pushteti...

Të fundit

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...

Rritet çmimi i biletave?/ Qosja tregon si do të udhëtohet me rregullat e reja në urbane

Kreu i shoqatës së transportit urban, Rixhin Qosja, është shprehur se ende nuk ka një datë fikse për rifillimin e transportit urban. I ftuar në...
WhatsApp KONTAKTO TT