E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

Has

Has: Baste sportive në lokal, arrestohet i punësuari dhe në kërkim pronari

Një 45-vjeçar, shtetasi I.M u arrestua në kushtet e flagrancës nga policia, pasi ishte punësuar në mënyrë të parregullt në një lokal, ku ushtrohet...

SPAK përfundon hetimin e dosjes së laboratorit të lëndëve narkotike në Has

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka përfunduar hetimet për të pandehurit e arrestuar për laboratorin e drogës në Has. Të pandehurit janë arrestuar më 19...

Has, gjendet një person i pajetë në përrua, detajet e para

Në fshatin Golaj të Hasit, një person është gjetur i pajetë në një përrua të fshatit. Sipas informacioneve të policisë bëhet fjalë për Muharrem...

Grabiti tre lokale në Has, kapet ‘skifteri’ 25-vjeçar

Policia e Hasit ka arrestuar një 25-vjeçar pasi akuzohet për vjedhje me thyrje të tre lokaleve në qytetin e Krumës. Në pranga është vënë...

Has/ Protestat, ministri Lleshaj ka një mesazh për opozitën: Edhe në Kanun…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar nga Hasi protestën e opozitës, si dhe ka folur për arrestimin e grabitësve në Rinas. Në një prononcim...

Laboratori i heroinës në Has/ Berisha: U arrestuan fshatarët, jo bosët e drogës

Ish-kryeministri Sali Berisha foli sonte për operacionin e policisë në Has ku u zbulua një laborator heroine.  I ftuar në emisionin “Open” Berisha tha...

Dalin pamjet/ “Poshtë tavolinës, asnjë lëvizje”, shikoni si ndërhyri policia në Has

Policia dhe Prokuroria bënë një përmbledhje të operacioneve të kryera përgjatë ditëve të fundit në disa qytete të vendit. Në pranga përfunduan me dhjetëra...

Policia zbarkon në Has/ Kapen trafikantët, mes tyre një femër  

Sot policia finalizoi një operacion të koduar “VOL-VO 4”, të shtirë në 12 qytete, nga Hasi deri në Sarandë. Uniformat blu kanë goditur anëtarë...

Kush është bosi që ngriti laborator në Has, person i njohur në fushën e biznesit

Të tjera detaje zbulon për laboratorin e heroinës në fshatin Brenog të Hasit. Personi që drfejtorjte këtë aktivitet në has, dyshohet se është biznesmeni...

Laboratori i heroinës në Has/ Shkon në 6 numri i të arresturve, pranga biznesmenit turk

Pas prangosjes së 5 persona në lidhje me laboratorin e heroinës në Has, policia ka shtuar bilancin. Burimet zyrtare thonë se është arrestuar edhe...

Të fundit

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...