E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

hapja e negociatave

Shqipëria mes 7 vendeve që marrin gjithsej 14.2 miliard euro nga BE-ja

Der Spiegel (Gjermani) Shtatë vende po përpiqen të bashkohen me BE-në dhe tani vijnë paratë nga Brukseli. Miliarda janë caktuar për reforma, pak më shumë...

Varhelyi: Nëse nuk bindim Bullgarinë për RMV, negociata vetëm me Shqipërinë

Veto-ja e Bullgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut mund të shtrëngojë BE-në të mbajë Konferencës së parë Ndërqeveritare vetëm me Shqipërinë. Deri më tani dy...

Kroacia merr drejtimin e BE-së, premtimi që vendi i bën Shqipërisë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic ka premtuar se do të punojë për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me...

Peza: Rreziku rus i vërtetë, shtyrja e negociatave rrit ndikimin në Shqipëri

Sekretari për mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza u shpreh se ndikimi rus është ngritur si pikë shqetësuese në të gjithë rajonin e Ballkanit. I...

Hapja e negociatave/ Berisha: Mashtrimet e Ramës, Merkel e di mirë çfarë është ai

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka komentuar lajmin e publikuar më herët se disa nga drejtuesit e BE-së i kanë dërguar letra shteteve anëtare për të...

Negociatat/ Kryeministri i Holandës: Jemi të shqetësuar për Shqipërinë

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, ka shprehur qartë mendimin e tij sa i përket hapjes së negociatave për Shqipërinë, për anëtarësimin në BE. Pas takimit...

Gazetari: Qeverisë së Holandës nuk i lejohet të hapë negociatat me Shqipërinë

Gazetari nga Holanda, Vincent Van Gerven Oei, ka folur rreth qëndrimit që do të mbajë Holanda për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë...

“PO” me kushte/ Ambasadori gjerman: Hapja e negociatave për Shqipërinë varet nga…

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf ka përsëritur edhe njëherë se Gjermania voton pro hapjes së negociatave për Shqipërinë me Bashkimin Evropian, me disa kushte. Ai tha...

Kryemadhi: Hapja e negociatave është më e rëndësishme se protestat

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, është shprehur se opozita është e gatshme të marrë pjesë në çdo tryezë, kur bëhet fjalë për zgjidhjen e...

Hapja e negociatave/ Fuga jep ‘propozimin’: Të rrasim në burg ca ministra

Akademiku Artan Fuga, ka bërë ironi në lidhje me vendimin e Gjermanisë, e cila pranoi hapjen e negociatave me Shqipërinë, duke i vënë edhe...

Të fundit

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vrau gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...