E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

hapen

Kufijtë e Europës hapen sërish

Kufizimet e vendosura për udhëtimet brenda Bashkimit Europan po hiqen njëra pas tjetrës. “Zhvillimi i favorshëm” e bën të mundur. Ballkani Perëndimor duhet të presë,...

Rama publikon listën e re, ja bizneset që do të hapen më 27 prill

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme listën e bizneseve që do të hapen nga e hëna e datës 27 prill. Kreu i qeverisë...

Cilat biznese do hapen nesër? Rama sqaron qytetarët

Kryeministri Edi Rama ka bërë një sqarim në Facebook lidhur me bizneset që mund të hapen nesër. Rama lajmëron qytetarët se bizneset e lejuara, në...

“Do t’i bënte mirë vendit”, shqiptarët flasin për hapjen e shtëpive publike

Nga Anxhela Ferra I quajtur profesioni më i vjetër në botë, prostitucioni është një nga temat më të diskutuara të shoqërisë. Teksa disa vende e...

Balla nga Berlini: Të gatshëm për dialog pa kushte, negociatat hapen brenda këtij viti

Kryetari i grupit parlamentar të  Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar gjermano-shqiptar, është aktualisht në Gjermani për të...

“Qeveria e Fleckestein hapën shampanjën”, Vasili ironizon: Këshilli i Integrimit si sokaku i të marrëve

Ish-kreu i Grupit parlamentarë të LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar mbledhjen e Këshillit Kombëtarë të Integrimit sot në Tiranë, ku ishte i pranishëm edhe...

Video/ “A po hapen negociatat o trim”, befason Rama: Po moj Shqiponjë po!

Kryeministri Edi Rama prezantoi projektet e reja të qarkut të Vlorës, ku tha se aeroporti i Vlorës do të hapë rreth 27 mijë vende...

S’hapen negociatat, jemi narko-shtet! Vetëm ultimatumi ndaj Ramës, bën punë!

Nga Fatos Lubonja, “Der Standard”/Thirrjet që vijnë nga Tirana drejtuar samitit të ardhshëm të Bashkimit Evropian mbi hapjen e  negociatave nuk janë një inkurajim...

“Nëse hapen negociatat, Shqipërinë e pret hataja! Rama do bëjë atë që nuk iu shkon nëpër mend!”

Ky muaj është vendimtar për rrugën evropiane të Shqipërisë. Më 28-29 qershor vendet anëtare të Bashkimit Evropian do të vendosin nëse do të hapen...

Vjen lajmi i madh, Fleckenstein: Të hapen negociatat për Shqipërinë!

Eurodeputeti Knut Fleckenstein është shfaqur kundër zërave nga vendi i tij që janë jo hapjes së negociatave me Shqipërinë. Një ditë pasi kreu i grupit...

Të fundit

Co*id në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...

“Ngrijnë” euro dhe dollari amerikan, por bien franga dhe paundi britanik  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.50 lekë dhe shitet 105.20 lekë duke ruajtur të njëjtat nivele me javën e kaluar. Monedha europiane...

Vasili: Opozita fiton 100 mandate, Rama bandit i zgjedhjeve

Teska edhe pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë filluar fushatën dhe sulmet ndaj njëra-tjetrës. Për nënkryetarin e LSI-së Petrit Vasili, opozita...