E mërkurë, 19 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

hamdi jupe

Ata që e yshtën kalorësin e vrerosur

Nga: Hamdi Jupe Berisha vdiq. Jo biologjik isht, por politikisht, sado që edhe ashtu e kishte marrë udhën e Hadit. Shumë njerëz nuk janë çuditur...

Jozefinë, dil nga “vrima” e “Facebook”-ut!

Nga Hamdi Jupe Me zonjën Jozefina Topalli më ndajnë shumë gjëra. Ajo është nga Shkodra, unë nga Saranda. Ajo është demokrate, unë socialist. Ajo është...

Reforma “diplomatike” e zotit Cakaj

Nga HAMDI JUPE   Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, zoti Cakaj, duke fshirë djersët me gisht para kamèrave televizive, doli  në konferencë...

“Mua dhe Artës të na hajë atë që s’thuhet”, shpërthen ish-deputeti socialist ndaj Ramës

Gazetari dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Hamdi Jupe ka publikuar një shkrim, ku dëshmon shpërthimin e tij ndaj qeverisë Rama. Teksa bën një analizë mbi...

Të fundit

Mbërrijnë në Athinë “përbindëshat” e ajrit, grekët organizohen përballë turqve

Një vit pasi Greqia vendosi një porosi për avionët luftarakë Rafale të prodhimit francez, gjashtë avionët e parë priten të mërkurën në bazën ajrore...

Ukraina: Rusia ka ngritur forcat pranë kufirit, gati të na pushtojë!

Ukraina ka paralajmëruar se Rusia "pothuajse ka përfunduar" ndërtimin e saj të forcave që mund të përdoren për një ofensivë kundër vendit, duke shtuar...

Kina thyen rekordin në prodhimin e qymyrit

Kina prodhoi më shumë qymyr se kurrë vitin e kaluar, ndërsa termocentralet e saj luftuan për të përmbushur kërkesën për energji elektrike, duke minuar...

E rrallë/Dëbora mbulon shkretëtirën e Saharasë

Bora është vendosur në rërën e shkretëtirës së Saharasë, pasi temperaturat ranë nën zero. Fotografi Karim Bouchetata ka kapur dje imazhe mahnitëse të borës dhe...

“Përplasja me Rusinë”, Blinken mbërrin në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Ukrainë të mërkurën mes frikës në rritje se një pushtim rus ndaj Ukrainës mund të jetë...