E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

hajdari

Hajdari letër anëtarëve të Këshillit Politik: Të mundësojmë hapjen 100% të listave

Deputetja Rudina Hajdari ka propozuar për Këshillin Politik që të zhvillojnë një takim më 22 shtator të martën në orë 10:00 për të punuar në...

Listat e hapura, Rudina Hajdari: Rama do të mbajë tepsinë, Mona nuk i shqitet Lulit

Deputetja Rudina Hajdari ka dalë para se mbledhja e Këshillit Politik të përfundonte. Ajo tha se i kishte propozuar këshillit, ruajtjen e kutoës gjnore...

“5 Qershorin nuk e votoj me zemër”, Rama ka një mesazh për Rudina Hajdarin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama tha sot se Kuvendi do të votojë me shumicë të gjerë marrëveshjen e 5 Qershorit. Në fjalën e tij në Kuvend,...

Kryemadhi: Ju tregoj se kush do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme. Hajdari, forcë e tretë

Pas miratimit në Komisionin e Ligjeve të ndryshimeve kushtetuese për ndryshimet në kodin zgjedhor, që eliminojnë koalicionet, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi beson te...

“Bashkëkryetar të jem unë!”, Murrizi nxjerr ‘jashtë loje’ Hajdarin

Deputeti Myslim Murrizi tha për mediat se një ditë më parë i është paraqitur Kuvendit një kërkesë për të zëvendësuar Rudina Hajdarin, si bashkëkryetare...

“Ka të njëjtin mendim me Gjiknurin”, Murrizi kërkon largimin e Hajdarit

Deputeti Myslym Murrizi njoftoi se ka kërkuar zyrtarisht largimin e Rudina Hajdarit, si bashkëkryetare të Komisionit të Reformës Zgjedhore. Pas mbledhjes, Murrizi tha se Hajdari...

Meta takim ‘kokë më kokë’ me Rudina Hajdarin

Ditën e djeshme, Kuvendi votoi në një seancë të jashtëzakonshme një rezolutë ku i kërkohej presidentit të reflektonte. Rezoluta u votua qoftë nga të...

‘Përplasjet’ për Kushtetuesen, Rudina Hajdari bën thirrje

Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari, tha sot në Kuvend se nuk duhet të cënohet integriteti i përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese,...

“Ke menduar të krijosh një parti?” Hajdari: S’bëj kompromis me parimet e mia

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për “Zërin e Amerikës” për situatën në vend dhe zhvillimet e fundit. Ajo përshkroi një situatë të vështirë, në...

Rudina Hajdari për Metën: Pashë një president të shqetësuar, bëri shumë gafa

Mbrëmjen e sotme deputetja e PD-së Rudina Hajdari ishte e ftuar në emisionin “Repolitix”, prej ku theksoi se Presidenti Ilir Meta duhet të reflektojë....

Të fundit

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Maskat pa filtër të bëra vetë janë pa vlerë

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid -19 vijon të shkaktojë debate. Mjeku shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda tha se në Spanjë maska bërë...

Çmimi i BE për gazetaren Lala, Basha: Mesazh për drejtësinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje drejtësisë të hetojë krimet elektorale që sipas tij, kanë ndodhur gjatë zgjedhjeve lokale të...