E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

“Grammy”

Këngëtarja shqiptare bëhet pjesë e Grammy-s

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka njoftuar se do të jetë pjesë e ceremonisë së çmimeve Grammy, por jo si e nominuar. Bebe...

Fitoi çmimin Grammy, qëllohet për vdekje reperi 33-vjeçar

Reperi i famshëm Nipsey Hussle është qëlluar për vdekje. Reperi, i cili fitoi një Grammy këtë vit, ndërroi jetë në moshën 33-vjeçare. Sipas policisë tre...

Bebe Rexha doli pa një çmim Grammy: Për mua me rëndësi janë nominimet (foto)

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Ajo nuk arriti që të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor, që...

Dua Lipa bën historinë, “Grammy” i dytë në karrierë (foto)

Këngëtarja e një sërë hiteve, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Në mbrëmjen...

Rita Ora incident në Grammy, fustani i tregoi më shumë se ç’duhet

Të gjithë e dimë që të shkëlqesh ka kosto. Që, të sillesh dhe të dukesh si VIP, gjithashtu nuk është punë për të gjithë....

Video/Maskohet Hillary Clinton, shkakton të qeshura në Grammy

Hillary Clinton bëri një paraqitje të papritur në çmimet Grammy të natës së diel gjatë  leximit të një pasazhi nga libri dinamik “Zjarr dhe...

Video/Veprimi i vajzës së Beyonce në çmimet Grammy po bën xhiron e botës

Jo të gjithë mund ti thonë një çifti superstar që të ndalojë duartrokitjet, por vajza e tyre 6-vjeçare nuk e ka problem ti tregojë...

Bruno Mars, triumfues në mbrëmjen e çmimeve “Grammy”

Këngëtari Bruno Mars ka qenë padyshim triumfuesi i edicionit të 60-të të çmimeve Grammy. Mars rrëmbeu plot 6 cmime, duke lënë pas emra të njohur...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...