E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

gjyqtarja

Emri/Gjyqtarja e Tiranës kalon testin e Vetingut, zbulohet për çfarë dha llogari

Në seancën e radhës të mbajtur sot,  KPK ka vendosur konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Gjykatës së Tiranës Brunilda Kadi. KPK deklaroi se...

Gjyqtarja Brunilda Kadi kalon “sitën” e Vettingut, KPK: Ka bërë deklarim të saktë të pasurisë

Ditën e sotme në sitën e Vettingut ka kaluar edhe Brunilda Kadi, gjyqtare pranë Gjykatës së Tiranës. ILKDPI raportoi se Kadi ka bërë një deklarim...

Gjyqtarja fiton 30 mijë euro dëmshpërblim se i anuluan vizitën në cirkun kinez

“Ligji është i barabartë për të gjithë”. Ky është postulati që gjendet në të gjitha gjykatat në vend. Por, ligji deri më tani nuk...

Vettingu/Gjyqtarja Marçela Shehu jep llogari nesër, zbuloni pasurinë që ka deklaruar

Marçela Shehu, gjyqtare e Gjykatës së Kurbinit është një nga 14 kandidatët për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe për rrjedhojë, edhe pjesë e listës...

Del e ‘pastër’, cila është gjyqtarja e Tiranës që konfirmohet në detyrë

Update/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Manjola Xhaxho. Xhaxho është edhe kandidate për Këshillin e Lartë Gjyqësor....

Dosjet e bujshme/Kush është gjyqtarja e krimit të egër, s’iu tremb syri nga Tahiri

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda që caktoi masën “arrest shtëpie” për ish-ministrin Tahiri është Liljana Baku. Që në fillim, ajo ka gjykuar gjatë hetimeve...

‘Nuk justifikon pasurinë’, irritohet gjyqtarja: S`njihni ligjin, dua konfirmim ne detyrë

Ka reaguar e irrituar gjyqtarja e Gjykatës Kushtetetuese Altina Xhoxhaj ne seancën e sotme që zhvilloi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Xhoxhaj ka qenë...

Gjyqtarja kalon me sukses Vettingun, Vitore Tusha konfirmohet në detyrë

Gjyqtarja Vitore Tusha ka kaluar me sukses vetingun, pas rivlerësimit që ju bë nga KPK, vetëm një ditë më parë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit...

Vettingu, në sitë edhe gjyqtarja Vitore Tusha

Vitore Tusha do të jetë gjyqtarja e radhës e Gjykatës Kushtetuese e cila pasi ka kaluar në filtrat e Vettingut, do jetë në seancë...

Nga gjyqtarja Hafizi te Ariela, Meta del me vendim të prerë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë dje në koncertin e bamirësisë “Ende ka jetë”, të organizuar nga shoqata “Të ndryshëm dhe të barabartë”,...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...