E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Gjykatësja

Më 21 mars nis gjyqi ndaj Tahirit

Krimet e Rënda do të zhvillojnë në datën 21 mars, seancë paraprake për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Mësohet se seanca tek Krimet e Rënda...

Pasuria/Shkarkohet gjykatësja e njohur

Për shkak të fshehjes së pasurisë, mësohet se është shkarkuar kryetarja e Gjykatës së Apelit në Korçë, Entela Prifti. Ajo rezulton një nga gjykatëset...

Denoncimi/Gjykatësja ‘kamikaze’ dhe autogoli me regjistrimin e zgjedhjeve

Bashkim Fino ishte kandidat për kreun e FSHF-së në Asamblenë Zgjedhore të 7 shkurtit, e cila bëri shumë bujë dhe u cilësuan si të...

La në burg 11 kuksianët, ja si gjykatësja shkeli ligjin

Vendimi i trupës gjykuese të Gjykatës së Kuksit për lënien në burg të 11 kuksianëve nuk është dhe aq i pa anshëm sa duket....

Abuzoi me 156 vajza/Gjykatësja, doktorit: Sapo ta firmosa urdhrin e vdekjes

Një seancë gjyqësore është mbyllur në SHBA me një vendim ekstrem ndaj doktorit mostër, që kishte abuzuar seksualisht ndaj mbi 150 vajzave dhe grave....

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...