E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

Gjykata e Posaçme

‘Dua paratë, janë pensionet e prindërve’, zbardhet kërkesa e ish-gjyqtares

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkeleda Hoxhës, e cila kërkonte kthimin e vlerës monetare të sekuestruar në banesën e...

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë, Gjykata rrëzon kërkesën e mjekut

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar sërish kërkesën e mjekut, Edvin Prifti, për ndryshim të masës së sigurisë “Pezullim nga detyra”. Mjeku kardiolog është në...

“Kam fëmijët sëmurë”, GJKKO rrëzon për herë të tetë kërkesën e ish-gjyqtares

Gjykata e Posaçme nuk ka pranuar kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, për një masë më të butë sigurie. Kërkesa e saj është...

“Vuaj nga zemra e diabeti”, Apeli rrëzon ish-kryebashkiakun e Lushnjes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish-kreut të Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe. Ky i fundit kërkoi zbutje të masës “Arrest...

Me urdhër të Gjykatës së Posaçme arrestohet ish pjesëtari i UÇK, Pjetër Shala

Dhomat e Specializuara me seli në Hagë, njoftuan të martën për arrestimin e një ish pjesëtari të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nën akuzat për...

Peshqit e mëdhenj/Tentoi të korruptonte policin, Gjykata e Posaçme s’e fal

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, dënoi me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet Vilson Meminin. Ai u shpall fajtor për...

Infektohet kreu i Gjykatës së Posaçme, zbardhet vendimi për çështjet që gjyqtari kishte në dorë

Koronavirusi ka prekur edhe Gjykatën e Posaçme në Tiranë. Drejtuesi i saj Sandër Simoni ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Raportohet se pas daljes së rezultatit...

Pjesë e grupit të Habilajve/ Armand Kocerri dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite burg Armand Kocerrin, pjesë e grupit të Habilajve. Koçerri u dënua me 15 vite burg, por dënimi...

Gjykata e Posaçme dërgon dosjen ‘Bajri’ në Shkodër

Gjykata e Posaçme vendosi të dërgojë dosjen "Bajri" në Prokororinë e Shkodrës, pasi konstatoi se SPAK nuk është kompetent. Për të dyshuarit ka rënë akuza...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...