E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Etiketa

Gjobiten

Ushtronin muzikë pas orarit të ndaluar, gjobiten pesë pronarë

Policia në Durrës ka gjobitur pesë pronarë të objekteve në Durrës, pasi janë kapur në shkelje të Aktit Normativ. Pronarët janë gjobitur me nga një...

Organizonin dasma në mënyrë të paligjshme, gjobiten pronarët e dy restoranteve

Policia e Fierit ka ndëshkuar sot me masë administrative dy pronarë të dy restoranteve në qytet. Sipas policisë, ata janë gjobitur me nga 1 milionë...

Organizuan dasma, gjobiten administratorët e dy lokaleve në Durrës

Dy administratorë lokalesh janë gjobitur me nga 1 milionë lekë, pasi u konstatua se kishin organizuar dasma në kundërshtim me aktin normativ. Lokalet ndodheshin përkatësisht...

‘Premier League’ rifillon me rregulla të rrepta, gjoba të majme për ata që i thyejnë

Pas një periudhe të gjatë pauze nga kriza e pandemisë së koronavirusit, ‘Premier League’ do të rikthehet sërish më datë 17 qershor. Por një kusht...

Gjobiten 36 drejtues biçikletash, publikohen pamjet nga aksioni i policisë

Policia e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 36 drejtues biçikletash. Sipas policisë, janë ndëshkuar ata...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

Mjekët shqiptarë në Itali gjobiten me nga 500 €, një ditë para kthimit në Tiranë

Ekipi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë kanë përfunduar misionin e tyre një mujor në Itali, ku ofruan ndihmën e tyre me situatën e krijuar...

Thyen rregullat/Gjobiten 745 drejtues mjetesh, policia paralajmëron qytetarët

Policia bën me dije se ka shkuar në 745 numri i drejtuesve të automjeteve, që janë ndëshkuar me masë administrative. 5 drejtues mjetesh në Tiranë,...

Policia rrugore fillon aksionin, “zbor” shoferëve që përdorin celular në timon

Sikundër ishte paralajmëruar, ka nisur monitorimi nga policë me uniformë dhe agjentë civil që do të ndëshkojnë çdo person që përdor aparatin celular, gjatë...

Ministrja e Shëndetësisë: Ndalohen shishat dhe cigaret elektronike

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu gjatë ditës së sotme ishte e pranishme në Komisionin e Shëndetësisë, ku u diskutuan ndryshimet në ligjin “Për mbrojtjen...

Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...