E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

gazetaria

Gazetarët pa Kufi: Gazetaria e besueshme e bllokuar në mbi 130 vende

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) thotë se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër disinformimit, është bllokuar plotësisht ose pjesërisht në 73% të...

Lutfi Dervishi: Gjithçka ka ndryshuar, problemet janë po ato

-Sikur të hidhnit një vështrim retrospektiv në këto tridhjetë vjet të tranzicionit postkomunist, cilat do të renditnit si arritjet dhe dështimet më të qenësishme...

Një reflektim për gazetarinë në kohën e pandemisë

Nga Ilva Tare* E keni provuar ndonjëherë të ktheheni pas pune në shtëpi në fund të ditës dhe të ndjeheni si fajtorë për mundësinë se...

Implementimi i rrjetit 5G, ambasada amerikane shuplakë gazetarisë shqiptare

Ambasada amerikane ka reaguar në lidhje me implementimin e rrjetit 5G në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, ambasada thekson se disa media nuk e...

Tërmeti nuk shembi Tiranën mbrëmë, por groposi gazetarinë

Nga: Mentor Kikia Shumë media shqiptare, televizione kombëtare, agjensi lajmesh, media online, portale pa fund, dëshmuan mbrëmë nivelin e tyre profesionale dhe përgjegjshmërinë zero qytetare....

“Rrugëtimi vazhdon”, si e njoha unë Fatos Baxhakun

Nga: Andrea Danglli  “Studentë, ky është Tos Baxhaku, gazetari që ka shkelur mbi çdo gur të trojeve shqiptare për ta sjellë atë në kutinë e...

“Gazetaria në Shqipëri vritet”, Marku tregon arsyen pse nxehet aq shumë

Profesori i Shkencave të Komunikimit Mark Marku dha një intervistë mbrëmjen e djeshme ku foli për rolin e gazetarisë në situatën e trazuar politike...

Të fundit

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...