E hënë, 6 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

fyerje

Haradinaj: Ftesa e Kurtit për takim ishte fyerje për mua

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur publikisht se është ndjerë i fyer nga ftesa e Albin Kurtit për takim. Në “Debat Plus” në RTV...

Çfarë po ndodh me parlamentin britanik, deputetët bërtasin dhe shtrihen në sallë

Parlamenti i Britanisë së Madhe është përfshirë në një debat të pazakontë. Media prestigjioze ‘CBS News’ ka shpërndarë një video përmbledhje nga seanca e...

Intervista e kryebashkiakes në kishë, Mitropolia: Pa lejen tonë

Mitropolia e Shenjtë e Apolonisë dhe Fierit ka reaguar pas intervistës të dhënë nga kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi, në ambientet e një kishe. Me...

“Perversitet publik! Të fyesh Shehin pse pi raki, është fyerje e ndershmërisë njerëzore”

Nga Mentor Kikia/ Perversitet publik! Gjëja më pa vlerë që kam vënë re këto ditët e fundit është sarkazma e madhe, në rrjet ,...

‘Je banda e legenëve të Ramës’/ Nano ‘sherr’ me Shehin: Ke pirë ndonjë gotë?

Analisti Mustafa Nano dhe ish-deputeti Dashamir Shehi të ftuar në studion ‘Opinion’, duke mos u dakordësuar me qëndrimet e tyre politike, kanë shkëmbyer disa...

Një fyerje prodhoi një mrekulli inxhinierike, historia epike e rivalitetit mes Ferrarit dhe Lamborghinit

Ferrari dhe Lamborghini, janë sot 2 nga markat më të famshme të makinave sportive luksoze. Dy kompanitë italiane, janë konkurrente të forta në një...

Shau policët/ Kreu i PD-së në Gramsh pendohet për fyerjet: Ju kërkoj ndjesë!

Kryetari i PD-së së Gramshit, Elmas Haruni, i cili u kthye në çështjen e ditës për shkak të një videoje të shpërndarë online, ku...

Ngacmim, fyerje dhe rrahje, adoleshentja tregon tmerrin që përjeton në shkollë

Ngacmimi, fyerja dhe rrahja, janë këto disa nga shenjat e bulizmit. Kështu media italiane Rai 2 ka publikuar historinë e një vajze 15-vjeçare nga...

Shpërthen historiani: Stalini në Tiranë, fyerje për shqiptarët!

Historiani Kastriot Dervishi është revoltuar lidhur me emërtimin e një tabele treguese, ku shkruhet “21 dhjetori”, e vendosur në mbikalimin e unazës së re. Dervishi...

Gazetarë… kini dinjitet, bojkotoni Edi Ramën!

Pamë sot një skenë që  nuk e kemi parë në asnjë vend të botës, në asnjë vit, në asnjë shekull, në asnjë epokë: Kryeministrin...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...