E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

futboll

Firmosin dy titullarë për ekipin e Tiranës

Ekipi i Tiranës do e nisë sezonin duke luajtur në Kupat e Europës. Dje kanë firmosur dy titullarë për bardheblutë, përkatësisht Erando Karabeci dhe...

Rama mbështet Juventusin teksa bën fushatë në Përmet

Kryeministri Edi Rama njihet si një tifoz i madh i skuadrës italiane, Juventus. Edhe pse këto ditë ai është shumë i angazhuar me takime në...

De Biasi publikon listën, lë jashtë Xhakën dhe Balajn

Gianni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy sfidat që Shqipëria do të luajë në muajin qershor, atë ndaj Luksemburgut...

Zinedine Zidane, trajner i Real Madrid deri në vitin 2020

Klubi futbollit, Real Madrid i ka ofruar kontratë të re Zinedine Zidane. Trajneri i Real Madrid, pritet të shpërblehet nga presidenti i Los Blancos,...

Portieri brazilian, Alisson Becker, nuk largohet nga Roma

Ishte zgjedhja e dytë e Luciano Spallettit, por Alisson Becker ka treguar paraqitje të mira në Ligën e Evropës. 24 - vjeçari u kërkua...

Vincenzo Montella: nuk do të largohem nga Milan

Trajneri italian ka qenë shumë i lidhur me një largim nga Milan në fund të sezonit për të kaluar te Roma apo diku tjetër....

Marcelino García Toral, do të jetë trajner i ri në Valencia

Valencia ka konfirmuar se ish-trajneri i Villarreal, Marcelino García Toral, do të jetë trajner i ri i ekipit. Marcelino García Toral në sezonin e kaluar...

Barcelona është e gatshme ta shesë Arda Turan në fund të sezonit

Mesfushori turk, Arda Turan gjatë verës pritet të largohet nga Barcelona pasi nuk po luanë rregullisht. Klubi katalanas është i gatshëm ta shes ish...

Kualifikimi në Kampionatin Evropian të femrave, sfida e Shqipërisë U-19

Objektivi  i përfaqësueses së 19 – vjeçareve për femra sipas trajnerit Nevil Dede është kualifikimet e Kampionatit Evropian që do të zhvillohen nga data...

Gareth Bale këtë verë mund të largohet nga Real Madrid

Sulmuesi i njohur i ekipit të futbollit Real Madrid Gareth Bale, ka mundësi që këtë verë të luajë për Manchester United, sipas ueb faqes...

Të fundit

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...