E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

fushata elektorale

“Po i merr njerëzit më qafë”, Basha: Dilni shikoni urbanet dhe kafenetë

Kryetari i Partisë Deomkratike, Lulzim Basha ka zhvilluar fushatën e tij elektorale me praninë e shumë njerëzve, megjithëse thotë se i ka respektuar masat...

Rama: Kemi një vizion për të cilin duhet të vazhdojmë të punojmë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me strukturat e Partisë Socialiste në Gjirokastër, në kuadër të fushatës elektorale. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh...

Yuri Kim apel politikës: Siguroni zgjedhje të drejta dhe transparente

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar sërish në lidhje me fushatën elektorale të 25 prillit. Sipas Kim, është e rëndësishme që autoritetet të...

Rama ironi me Bashën: Nuk merrem me të, është i katërti në bronz

Në çdo takim elektoral, kryeminsitri Edi Rama nuk i kursen sulmet dhe ironitë ndaj kundërshtarëve të tij politikë, e veçanërisht kryetarit të Partisë Demorkatike,...

Rama nga Kavaja: Kur futeshe këtu dukej si Palestinë, tashmë ka ndryshuar

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me struktuar e Partisë Socialiste në Kavajë, teksa prezantoi dhe kandidatët për deputetë të cilët do të garojnë...

Rreziqet e vaksinimit elektoral

Nga Artan Hoxha  Mbas rreth tre muaj vaksinim me pikatore u arrit të fillohet vaksinimi në shkallë të gjerë falë shtimit të llojeve të vaksinave në...

Hap fushatën e PD-së, Açka: Më vjen turp të jem e pasur në një vend të varfër

Shkrimtarja Flutura Açka hapi fushatën elektorale të Partisë Demokratike mbrëmjen e sotme. Në fjalën e saj, Açka tha se do t’i vijë turp të...

Qindra mbështetës të PD mbushin sheshin ‘Nënë Tereza’, me flamuj dhe mbi makina

Në Shqipëri sot nis zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e përgjithshme që do të zhvillohen më 25 prill. Partia Demokratike, e cila është partia më...

Tomini: Nëse Rama ka nevojë, i bashkohem në terren fushatës elektorale

Zv/ministrja e Shëndetësisë, njëkohësisht edhe shefja e epidemiologjisë në Instutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini ka shprehur vullnetin e saj për të qenë pjesë...

Kush fiton zgjedhjet, apo çfarë po ndodh me partitë politike?

Nga: Shpëtim Nazarko Rrëmuja mendore që ka krijuar prezenca e sondazheve, duket se shtohet akoma më shumë, nga ata që i komentojnë. Ka nja dy...

Të fundit

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...