E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

fshf

UEFA-FSHF: Maqedoni-Shqipëri luhet në Strumicë

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se ndeshja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë e vlefshme për kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’ nuk do të luhet në...

“Nuk më besuan”, reagon Duka pas deklaratës së De Biasit

Pas deklaratës së trajnerit Gianni de Biasi, i cili konfirmoi largimin nga skuadra e kuqezinjve, ka reaguar edhe kreu i FSHF-së, Armando Duka. De Biasi...

De Biasi konfirmon largimin: Çfarë nuk shkoi me Kombëtaren

Gianni de Biasi ka dalë sot në një konferencë për shtyp, pas përfundimit të grumbullimit për ndeshjet me Luksemburgun dhe Izraelin. Trajneri i Kombëtares Shqiptare...

Nishani i jep shtetësinë shqiptare talentit Valdrin Mustafa

Kombëtarja shqiptare ka fituar një talent nga Kosova për vijën e sulmit. Bëhet fjalë për Valdrin Mustafën, i cili aktivizohet me ekipin e Kaiserslautern në Bundesligën...

Komisioni i Etikës, shtyhet vendimi për Skënderbeun

Komisioni i Etikës, u mblodh për të shqyrtuar çështjen e Skënderbeut, por pas mbledhjes doli në  konkluzionin për  shtyrjen e vendimit. Mbledhja filloi rreth orës...

Kuqezinjtë nisin përgatitjet në Turqi

Ekipi kombëtar i futbollit nisi sot grumbullimin 5-ditor në kompleksin e ekipeve kombëtare në Turqi ne përgatitje për ndeshjen me Izraelin me 11 qershor...

FSHF nuk fal, Komisioni i Disiplinës gjobit Partizanin, Skënderbeun dhe Laçin për tifozët

FSHF ka treguar që nuk do të bëj më lëshime. Komisioni i Disiplinës ka dënuar me gjoba Skënderbeun, Partizanin dhe Laçin për sjellje të...

Të fundit

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...

Trump emëron Amy Coney Barrett për në Gjykatën e Lartë

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh nga vdekja...