E diel, 17 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

Freedom House

“Freedom House” na ka mbajtur me hatër

Nga Mero Baze Shqipëria mbetet ende “me një sy mes qorrave”, sa i përket indeksit të demokracisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, edhe pse vitin...

Raporti i ‘Freedoom House’/ Tabaku: Dëshmon lidhjet e PS me kriminelët, që vodhën zgjedhjet më 2017

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku thotë se raporti i ‘Freedoom House’ ka zbuluar hapur kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, Tabaku shprehet se...

“Freedom House”/ Rama: Donin t’i vinin zjarrin Shqipërisë, por dogjën opozitën

Kryeministri Rama ka reaguar lidhur me raportin e “Freedom House”. Kreu i qeverisë vë në dukje se Shqipëria është vendi me indeksin më pozitiv...

Raporti i “Freedom House”, Meta i shqetësuar

"Këmbanë alarmi", e konsideroi presidenti Meta raportin e “Freedom House”, i cili ka dalë në përfundimin se Shqipëria ka rënie në qeverisje demokratike vitin...

“Këmbanë e fortë alarmi”, Meta reagon për raportin e “Freedom House”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, e konsideron këmbanë alarmi raportin e "Freedom House", ku theksohet se Shqipëria ka shënuar rënie në demokraci gjatë vitit...

Raporti i ‘Freedom House’ për lirinë e mediave, Shqipëria dhe Kosova në zonën gri

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

E bujshme  Shfaqet Tahiri  pas “shuplakës’’ së ‘Freedom House’

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri  regjistroi sot emrin për të diskutuar në Kuvendin e Shqipërisë. Por më pas vendosi të mos e frekuentojë seancën...

Raport i financuar nga mafia!? FH, Metës: Lexoje dhe hapi sytë mirë!

Me kërkesë të Zërit të Amerikës, Freedom House reagoi të mërkurën lidhur me komentet e bëra sot nga Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta rreth...

Vasili: Raporti, Freedom House është në kundërshtim me aktualitetin politik në Shqipëri 

 Pas Raportit të Freedom House i cili e cilësonte Presidentin Ilir Meta si ‘simbol korrupsioni’ në Shqipëri ka reaguar ashpër Kreu i grupit parlamentar...

“Freedom House”: Meta simbol i korrupsionit! Këshilltari i Presidentit: Orkestrim mafioz

“Orkestrim mafioz për të krijuar fokuse artificiale në dëm të integritetit të presidentit Ilir Meta”, kështu i është përgjigjur drejtori i komunikimit në Presidencë,...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...