E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

francesko beketi

Shqipëria humbi gjyqin ndaj Becchettit, Meta: SPAK të nisë hetimet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje humbjen e gjyqit të Shqipërisë me biznesmenin italian, Francesco Becchetti. Meta shprehet se e ka paralajmëruar...

Jepet vendimi: Shteti shqiptar duhet t’i paguajë 140 milionë € Beketit

Arbitrazhi Ndërkombëtar ka marrë vendimin përfundimtar në lidhje me çështjen e biznesmenit italian, Françesko Beketi. Sipas “Syri.net”, shteti shqiptar e ka humbur gjyqin dhe është...

Të fundit

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...