E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

France

Sondazhi i fundit tregon se populli francez po humb besimin te Macron

Një sondazh i publikuar sot në Francë, tregon se vetëm 1/3 e popullit ka besim te aftësitë e presidentit Macron, për të trajtuar problemet...

Franca përgatitet për dalje nga izolimi

Kryeministri i Francës Édouard Philippe deklaroi se vendi që ai qeveris po përgatitet për dalje nga izolimi. Philippe shtoi se nëse virusi përhapet përsëri, qeveria...

‘Gjatë verës priten kufizime udhëtimi’, Macron jep paralajmërimin e fortë

Presidenti francez Emmanuel Macron, duke monitoruar situatën, ka hedhur versionin se edhe gjatë verës priten kufizime të udhëtimeve. Ai ka paralajmëruar qytetarët se u...

“Qëndrimi për 2 muaj në shtëpi është traumatizues”/ Macron: Fëmijët duhet të kthehen në shkollë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është shprehur se fëmijët duhet të kthehen sa më shpejt në ambientet e shkollës. Gjatë fjalës së tij nga një...

Francë/ Dyfishohet numri i viktimave në krahasim me një ditë më parë

Franca ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave në krahasim me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit, në Francë...

Kina solli virusin? Zbulim tronditës nga Franca, ja kur ka qenë rasti i parë

Në një kohë kur SHBA dhe Britania e Madhe vunë përpara përgjegjësisë Kinën, për përhapjen e koronavirusit, nga Franca ka dalë një e dhënë...

Turizmi në Francë merr një tjetër goditje, çfarë pritet të miratohet në Parlament

Franca mbetet destinacioni numër një në botë turistik, me më shumë se 89 milion vizitorë në vit. Por sektori i turizmit duket se do...

Franca drejt rihapjes në 11 maj, Macron bën paralajmërimin e fortë

Në datën 11 maj pritet që të hiqet bllokimi kombëtar në Francë, por presidenti Emmanuel Macron ka paralajmëuar se asgjë nuk do të jetë...

Do të hapeshin në 11 maj, shtyhet afati për hapjen e shkollave në Francë

Më 11 maj, Franca pritet që të vendosë në zbatim fazën 2 për lehtësimin e masave shtrënguese. Në këtë fazë pritet që të ketë një...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Francë

Pas betejës së ashpër me koronavirusin dhe shifrave të frikshme të të infektuarve dhe jetëve të humbura, situata në Francë duket se ka nisur...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...