E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

France

Koronavirusi/ Franca zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Një ditë pasi nisi heqja e bllokimeve në të gjithë vendin, një ligj i ri ka hyrë sot në fuqi në Francë. CNN raporton se...

Sondazhi i fundit tregon se populli francez po humb besimin te Macron

Një sondazh i publikuar sot në Francë, tregon se vetëm 1/3 e popullit ka besim te aftësitë e presidentit Macron, për të trajtuar problemet...

Franca përgatitet për dalje nga izolimi

Kryeministri i Francës Édouard Philippe deklaroi se vendi që ai qeveris po përgatitet për dalje nga izolimi. Philippe shtoi se nëse virusi përhapet përsëri, qeveria...

‘Gjatë verës priten kufizime udhëtimi’, Macron jep paralajmërimin e fortë

Presidenti francez Emmanuel Macron, duke monitoruar situatën, ka hedhur versionin se edhe gjatë verës priten kufizime të udhëtimeve. Ai ka paralajmëruar qytetarët se u...

“Qëndrimi për 2 muaj në shtëpi është traumatizues”/ Macron: Fëmijët duhet të kthehen në shkollë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është shprehur se fëmijët duhet të kthehen sa më shpejt në ambientet e shkollës. Gjatë fjalës së tij nga një...

Francë/ Dyfishohet numri i viktimave në krahasim me një ditë më parë

Franca ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave në krahasim me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit, në Francë...

Kina solli virusin? Zbulim tronditës nga Franca, ja kur ka qenë rasti i parë

Në një kohë kur SHBA dhe Britania e Madhe vunë përpara përgjegjësisë Kinën, për përhapjen e koronavirusit, nga Franca ka dalë një e dhënë...

Turizmi në Francë merr një tjetër goditje, çfarë pritet të miratohet në Parlament

Franca mbetet destinacioni numër një në botë turistik, me më shumë se 89 milion vizitorë në vit. Por sektori i turizmit duket se do...

Franca drejt rihapjes në 11 maj, Macron bën paralajmërimin e fortë

Në datën 11 maj pritet që të hiqet bllokimi kombëtar në Francë, por presidenti Emmanuel Macron ka paralajmëuar se asgjë nuk do të jetë...

Do të hapeshin në 11 maj, shtyhet afati për hapjen e shkollave në Francë

Më 11 maj, Franca pritet që të vendosë në zbatim fazën 2 për lehtësimin e masave shtrënguese. Në këtë fazë pritet që të ketë një...

Të fundit

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...
WhatsApp KONTAKTO TT